10 nejhorších aplikací, které vám potají vybíjejí baterii na smartphonu

Smartphonu
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Výdrž baterie je zřejmě největší problém dnešních smartphonů. Krátká výdrž na jedno nabití dokáže otrávit každého z nás. Běžný uživatel si často ani neuvědomí, že si za rychlejší vybíjení telefonu může sám.

V dnešní době už jsme zvyklí podnikat různé kroky, abychom výdrž baterie smartphonu co nejvíce prodloužili. Především proto, že dnes už víme, které aplikace jsou v tomto ohledu nejnebezpečnější. I když se to nemusí zdát, tak níže jmenované aplikace zcela vyčerpávají baterii i pouhým běžením na pozadí.

10 aplikací, které extrémně vybíjejí baterii

Například v obchodě Google Play najdete nespočet aplikací pro zařízení se systémem Android. Abyste však o baterii ve svém smartphonu pečovali co nejlépe, stále musíte hlídat běžící aplikace na pozadí ve vašem telefonu. Ohledně výdrže existují některé aplikace, které byste neměli vůbec stahovat nebo je používat aspoň méně často.


Seznam aplikací s nejvyšší spotřebou energie je následující:

  1. Fitbit
  2. Verizon
  3. Uber
  4. Skype
  5. Facebook
  6. Airbnb
  7. Bigo Live
  8. Instagram
  9. Tinder
  10. Bumble

Organizace, která tyto údaje shromáždila, je výzkumná firma pCloud. Za tímto účelem vytvořila seznam aplikací, které nejvíce vytěžují baterii vašeho zařízení. Bez ohledu na to, jak skvělé tyto aplikace jsou, tak podle tohoto subjektu ovlivňují výdrž baterie opravdu rapidně.

Ve skutečnosti se jedná o velmi oblíbené aplikace a možná je máte v telefonu všechny. Vzhledem k tomu, že mohou na pozadí stále spotřebovávat část energie, může být pro vás vhodnější se některých z nich zbavit, pokud je nepoužíváte moc často, zejména pokud jste měli v minulosti problémy s výdrží baterie.

Zdroj fotografie: pCloud

Při určování aplikací, které jsou v našich telefonech nejnáročnější na baterie, sledovala výzkumná firma tři faktory. Věci, které jednotlivé aplikace využívají, jako je poloha, fotoaparát, baterii, kterou tyto aplikace spotřebovávají, a zda je nabízen například tmavý režim.

Kombinací výsledků těchto tří faktorů se jim podařilo určit, které ze 100 nejoblíbenějších aplikací jsou nejnáročnější, a označit je za největší zabijáky telefonu.


Nenechte si ujít:


Aplikace Fitbit a Verizon nejvíce vybíjejí baterii

Dvěma nejlepšími konkurenty telefonu se staly společnosti Fitbit a Verizon. Obě aplikace mohou na pozadí využívat 14 z 16 dostupných zdrojů. Včetně čtyř těch, které jsou na zdroje nejnáročnější. Jedná se o fotoaparát, polohu, mikrofon a připojení k Wi-Fi. Díky tomu získaly tyto aplikace nejvyšší skóre studie (92,31 %).

Aplikace sociálních médií

Aplikace sociálních médií představují celkem 6 z celého žebříčku 20 aplikací, které nejvíce spotřebovávají baterii telefonu. V průměru 11 dalších zdrojů, včetně fotografií, wifi, lokace a mikrofonu. Na pozadí mohou běžet aplikace Facebook, Instagram, Snapchat, Youtube, WhatsApp a Linkedin. Každý z nich spotřebovává na svůj provoz více energie, což více zatěžuje baterii telefonu.

Aplikace pro online seznamování

O moc lépe si nevedou ani aplikace pro online seznamování. Mezi nejhorší aplikace patří z 15 % online seznamovací aplikace, jako jsou Tinder, Bumble a Grinder. Které umožňují v průměru 11 prostředků běžících na pozadí. Absence tmavého režimu způsobuje, že všechny tři seznamovací aplikace jsou energeticky náročnější, což urychluje vybíjení baterie.

Cestovní aplikace

Nejvíce místa v úložišti telefonu spotřebuje aplikace United Airlines (437,8 MB). Následují aplikace Lyft a Uber s požadavky na úložiště 325,1 MB, resp. 299,6 MB. Všechny tyto aplikace vyžadují velké množství úložného prostoru, což zpomaluje telefon a spotřebovává vaše drahocenné úložiště.

Naštěstí, když necestujete, můžete snadno odstranit aplikace pro cestování, například United Airlines. Když přemýšlíte o tom, jak uvolnit úložiště telefonu, měly by tyto aplikace zmizet jako první. Navíc méně rozsáhlé letecké společnosti, jako je Ryanair a Jet2, potřebují pouze 109,2 MB, resp. 47,3 MB úložiště.

Pokud však jde o každodenní pohodlnou dopravu, jsou aplikace jako Lyft a Uber spíše nutností. Ujistěte se, že máte pouze jednu důvěryhodnou dopravní aplikaci. Ušetříte tak místo pro jiné aplikace a zrychlíte chod telefonu, než abyste je obě mazali.

Jak zabránit aplikacím ve vybíjení baterie

Mnoho lidí možná přemýšlí, zda byste měli tyto aplikace ze svého smartphonu odstranit, abyste uvolnili úložiště a prodloužili výdrž baterie. V tomto ohledu je zásadní zdůraznit, že toto opatření nemusí být dokonalé. Můžete se totiž rozhodnout pro vypnutí aktivit na pozadí nebo povolení sledování polohy.

Každá aplikace systému Android funguje na pozadí, přestože není otevřená. Stejně jako ostatní služby, jako je Instagram nebo Facebook, i WhatsApp to dělá proto, aby vám posílal relevantní oznámení. Tento problém je možné odstranit. Měli byste si však uvědomit, že tím zabráníte přijímání oznámení, dokud znovu nezapnete platformu. V důsledku toho doporučujeme tento postup používat pouze ve zvláštních případech. A ne u aplikací, které jsou nezbytně nutné:


  • Vstupte do nastavení smartphonu se systémem Android.
  • V nabídce přejděte na položku „Baterie“.
  • V nabídce zvolte „Spouštění aplikací“
  • Poté si pouze vyberete aplikace, kterým chcete zakázat činnost na pozadí

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: pcloud.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *