Nemáte signál? Nevadí. iPhone 14 Vás spojí přes satelit

iPhone 14
Zdroj fotografie: Apple

Není to tak dávno, co Apple uvedl, že uspořádá konferenci, na které představí svoje nadcházející smartphony. Půjde o řadu iPhone 14, která má mít zajímavé funkce včetně satelitní sítě. Ta nabídne mobilní služby i ve vzdálených oblastech. Podle prvních zpráv funkce satelitní komunikace umožní iPhonu posílat krátké zprávy nouzovým kontaktům prostřednictvím satelitní sítě, aniž by procházely přes operátora. Jinými slovy – s tímto telefonem si budete moci SMSkovat, i když nebudete mít 5G / 4G / 3G nebo 2G připojení.

Zároveň lze s pomocí satelitního systému provádět některé polohovací operace bez signálu. Tato služba je vhodná pro přivolání záchranky či jiné pomoci. Užitečná by mohla být v některých situacích, jako jsou povodně, uvěznění v horách atd. Teoreticky bychom to mohli nazvat jako nějakou ekvivalentní „funkci záchrany života“.


Nenechte si ujít:


Shodou okolností společnost SpaceX Elona Muska nedávno také spustila mobilní satelitní připojení k internetu. Není těžké uhodnout, zda mezi nimi dojde ke spolupráci, ale je nepravděpodobné, že poskytovatelem satelitních služeb Applu je v současnosti SpaceX. Je to americký satelitní komunikační operátor Globalstar, který poskytuje satelitní síťové služby pro iPhone 14. I když Apple na iPhonu 14 podporuje satelitní přístup k internetu, není jeho použití tak snadné, když není pokrytí 4G / 5G, jak si každý představuje. Pravděpodobně půjde pouze o prostý přenos textových zpráv, nikoli o rozsáhlou službu vysokorychlostního internetu. V nejlepším případě bude tato služba umět telefonovat a to je vše.

Nejnovější řada od Applu má být přímou konkurencí pro Huawei Mate 50, který se představí pouhý den předtím. Uvidíme, kdo v Číně ovládne tamní trh, ale dá se předpokládat, že Apple, jelikož nemá omezenou výrobu, tak jako Huawei. Nicméně si už některý z modelů řady Mate 50 rezervovalo již milion lidí, což je předzvěstí pro úspěšný prodej nadcházející vlajkové lodi společnosti Huawei. Těšíte se na představení novinek?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *