YouTube se chystá odebrat jednu z nejlepších funkcí. Dotkne se to i vás

YouTube
YouTube na smartphonu / Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Google má v plánu udělat vše, co je v jeho silách, jen aby přilákal nové uživatele pro svou placenou platformu s podtitulem YouTube Premium. Nedávno jsme se dozvěděli, že neplatící uživatelé by mohli mít před začátkem videa 5 až 10 reklam, které nelze přeskočit. Nicméně v tuhle chvíli to vypadá tak, že to nebude jediná rána pod pás, kterou si na nás Google přichystal.

Nejnovější úniky uvádí, že časem by mělo být 4K a 8K rozlišení dostupné pouze pro předplatitele. Je jasné, že lidi, kteří YouTube používají maximálně na mobilu, to moc trápit nebude, ale pokud se na něj koukáte přes svůj počítač nebo televizi, tak by s tím mohl být brzy konec.

V loňském roce mělo YouTube Premium společně s Music přibližně 50 milionů uživatelů, ale to Googlu zjevně nestačí, a tak se rozhodl, že bude muset podniknout zásadní a radikální kroky, které uživatele donutí, aby si to předplatili. V tomto ohledu je takové chování poměrně dost podobné Netflixu, který rovněž nutí své uživatele, aby si připláceli za verzi bez reklam.

Na internet nedávno unikl snímek obrazovky, který ukazuje úspěšné otestování 4K rozlišení na placeném účtu YouTube Premium. Je to velký krok, jelikož doposud byl vždy výběr různých rozlišení zdarma, ale to brzy skončí. Mám za to, že to překvapilo nejednoho člověka, protože přehrávání videa ve vysoké kvalitě zdarma je dostupné již od počátku celé platformy.

V tuto chvíli stojí YouTube Premium 179 Kč měsíčně, ale to se může rychle změnit, jestli se všechny spekulace okolo reklam a rozlišení potvrdí. Věřím tomu, že v takovém případě by YouTube cenu ještě navýšil, protože mít Premium by zas bylo o něco prémiovější. Z mého pohledu na tomto docela jednoznačně vydělá TikTok, který se YouTube snaží už dlouhou dobu dostat. Jak tohle rozhodnutí berete vy? Jste ochotni si v době energetické krize připlácet za videa bez reklam nebo se bez toho obejdete? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *