5 funkcí, které nejspíše uvidíme u smartphonů v budoucnu

Funkce
Huawei Mate 50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Budoucnost byla vždy vzrušující pro všechny generace lidí a v dnešní době, jak technologie pokračuje, tomu není jinak. V tomto článku se podíváme na to, co nás právě může v budoucnosti čekat.

Umělá inteligence

Umělou inteligenci už teď využíváme a v budoucnu je pravděpodobné, že ji budeme využívat ještě více. V dnešní době ji můžeme znát jako Siri, Alexu nebo Celiu. Dokonce už všechny dnešní smartphony mají v možnostech fotoaparátu focení s AI. Jak by se tedy umělá inteligence mohla v budoucnu ještě zlepšit? Můžeme očekávat, že bude personalizovanější a efektivnější speciálně jenom pro nás. Překládání návrhů bude lepší a poskytování informací jednodušší. Předpokládáme, že nám rovněž pomůže se složitějšími úkoly jako je odesílání e-mailů bez nutnosti zásahů člověka.

Rolovací, roztažitelné a skládací smartphony

Dalším významným trendem v budoucnosti smartphonů jsou skládací obrazovky. Tuto technologii už známe několik let, nicméně, dodnes jsme její plný potenciál neobjevili, a tak můžeme v budoucnu očekávat, že se to ještě zlepší. Skládací obrazovky otevírají nové možnosti jako je vylepšený multitasking, sledování videí a čtení elektronických knih. V budoucnu budou už běžné nejspíše u každé velké společnosti. V dnešní době máme jen skládací smartphony, ale nejspíše se dočkáme i rolovatelných, které jsou za mě ještě o něco lepší.

5G síť

V budoucnosti bude mít 5G vyšší rychlost stahování a dopad na naše každodenní životy. V dnešní době ještě není 5G tak rozšířené, ale to se změní. A jak to tak bude, tak to bude mít dopad na nové technologie, jako je rozšířená a virtuální realita.

Internet věcí

Zejména internet věcí nás všechny propojí. IoT se bude týkat naší každodenní rutiny jako je odemykání auta pomocí mobilu, připojení se k lednici nebo ovládání termostatu. S budoucími zařízeními můžeme očekávat hladší integraci mezi našimi různými gadgety. Taky to může vypadat tak, že dostaneme hlášení na mobil, že jsme nechali zapnutý sporák a další upozornění z domácnosti.

Bezpečnost

A to nejdůležitější – bezpečnost, kterou tolik lidí řeší. S rostoucím množstvím osobních informací uložených na zařízeních bude růst poptávka po větší bezpečnosti, která bude chránit před hackery a úniky dat. Dále uvidíme vzestup decentralizovaných řešení, které budou dávat uživatelům větší kontrolu nad svými daty.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *