Milionům lidí hrozí zákaz používání aplikace WhatsApp kvůli třem velmi jednoduchým chybám

Milionům lidí hrozí zákaz používání aplikace WhatsApp kvůli třem velmi jednoduchým chybám
Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Možná si to neuvědomujete, ale aplikace WhatsApp vás může zablokovat, pokud porušíte určitá pravidla. Většina uživatelů si ani neuvědomuje, že nějaká pravidla existují. V podmínkách aplikace WhatsApp jsou uvedena některá pravidla, která mohou vést k tomu, že budete z aplikace vyhozeni. Abyste se jich nedopustili, přečtěte si následující řádky.

Používání falešné verze aplikace WhatsApp

Pro systém Android jsou k dispozici podvodné verze aplikace WhatsApp. Stále umožňují posílat zprávy kamarádům prostřednictvím této falešné aplikace, ale samotná aplikace vypadá a působí velmi odlišně.

Například aplikace GBWhatsApp a WhatsApp Plus jsou mezi nimi. Jde o to, že společnost Meta nechce, abyste k přístupu k jeho službám používali tyto podvrhy. Pokud odborníci firmy zjistí, že používáte alternativu jejich aplikace, tak hrozí, že váš účet bude zcela zakázán, případně omezen.


Nenechte si ujít:


Příliš časté zasílání zpráv

Pokud posíláte zprávy příliš často a lezete lidem na nervy, může to také vést k zákazu. Jak? Řekněme, že spamujete příliš mnoho skupin nesmysly. Pokud vás nahlásí velké množství lidí, vyvolá to poplach v centrále společnosti. V tu chvíli vám může být omezen účet.

Šíření hoaxů

Všichni se rádi zasmějeme, ale jsou určité hranice a WhatsApp nemá rád nebezpečné hoaxy. Šíření falešných zpráv a hoaxů je proti pravidlům. Pokud vás při tom aplikace přistihne, tak pravděpodobně prostřednictvím lidí, kteří vás za to nahlásí. Je zřejmé, že za tento přestupek vám hrozí zákaz a následné zablokování aplikace.

I když se to vypadá jako prkotina, tak se stále více setkáváme s tím, jak společnost WhatsApp zablokovala nějaké účty jenom proto, že uživatelé neznají pravidla dané aplikace. Úplně stejně to platí například i pro Messenger, který také zpravuje společnost Meta.

Přitom stačí, když pošlete ze srandy svým kamarádům nějaký odkaz na zřejmý hoax, a aplikace to případně může označit jako bezpečnostní hrozbu a váš účet zablokovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *