5 klíčových chyb, kterých se dopouštíme při nabíjení smartphonu

Smartphonu
Autor fotografie: Mahesh Patel  / Zdroj fotografie: Pixabay

Hlavní nevýhodou dnešních smartphonů je fakt, že se většinou musí nabíjet každý den. Z tohoto důvodu dostávají naše smartphony občas pěkně zabrat. I když se nabíjení může zdát jako celkem obyčejná věc, občas se při tomto procesu dopouštíme několika chyb.

Naprostá většina uživatelů se kontrole nabíjení telefonu věnuje jen zřídka a obvykle tak učiní až ve chvíli, kdy je poškození baterie už značné. Je to proto, že zcela ignoruje nařízení, která by se měla správně dodržovat, aby se zachovala dlouhodobá kvalita baterie. Pokud chcete, aby váš telefon vydržel co nejdéle, věnujte pozornost našim návrhům.

Jak správně nabíjet smartphone?

Při nabíjení baterie mobilního zařízení se můžete dopustit mnoha chyb. Tentokrát se však zaměříme na pět nejčastější. Těmto chybám se co nejvíce vyhýbejte, pokud tak budete činit, tak si prodloužíte životnost zařízení a oddálíte nutnost výměny baterie, případně celého telefonu.

Používejte oficiální nabíječky

Používání nabíječek pochybného původu pro chytrý telefon je jednou z největších a také nejčastějších chyb. Vzhledem k tomu, že velká většina výrobců dnes už nedodává oficiální konektor a nabíječku v krabici spolu se zařízením, je v tomto ohledu zásadní si ji dokoupit. Pro telefon je vždy lepší, když ho nabíjíte pomocí oficiální certifikované nabíječky.

Pokud tomu tak není, navštivte renomovaného nebo oficiálního prodejce a vyhledejte takový napájecí adaptér, který je kompatibilní s vaším smartphonem. To platí i pro kabel, protože jedna z těchto dvou součástí může v důsledku častého nabíjení vyvolat vnitřní poškození ať už telefonu nebo baterie.


Nenechte si ujít:


Nenechávejte vždy nabíjet na 100 %

Ačkoli je možné to nastavit, někteří lidé se rozhodnou nabíjet svůj smartphone, až když dostanou oznámení upozorňující na možnost úspory baterie, které se často zobrazí, když dosáhne 20 %. Za těchto podmínek je důležité věnovat telefonu pozornost a připojit jej, jakmile se ozve toto upozornění.

Podle odborníků se vhodné procento zatížení pohybuje od 20 % do 80 %. Mnoho smartphonů totiž začíná zpomalovat, jakmile dosáhnou tohoto nízkého čísla. Autonomie zařízení se sníží, pokud se nezačne nabíjet vždy před dosažením minimální úrovně energie, případně pokud je vždy zcela nabité až do dosažení 100 %.

Okamžitě vyjměte nabíječku ze zásuvky

Moderní chytré telefony mají schopnost zastavit nabíjení, když baterie dosáhne 100 %. To však neznamená, že nabíječka přestane úplně fungovat, naopak, pokud necháme baterii lehce vybít, tak se znovu spustí nabíjení, aby se baterie obnovila na plnou kapacitu. Doporučujeme také nepoužívat chytrý telefon v době, kdy se ještě nabijí.

Teplo poškozuje životnost baterie

Kromě výše uvedených faktorů hraje důležitou roli při výdrži a zlepšování životnosti baterie také teplota. Ve skutečnosti je pravděpodobně největší hrozbou pro dlouhodobé zdraví baterií. Vysoké teploty baterii namáhají a způsobují, že ztrácí kapacitu mnohem rychleji než při skladování za mírných teplot.

Přestaňte smartphone během nabíjení používat

Hraní her nebo sledování videí během nabíjení je velmi škodlivé, protože způsobuje narušení nabíjecích cyklů. Baterie smartphonu se při tom zahřívá a může dojít až k jejímu poškození.


5 tipů, jak maximalizovat výdrž baterie smartphonu

  • Vyhněte se nabíjení na celý cyklus (0-100 %) a přes noc. Místo toho smartphone častěji nabíjejte částečným nabíjením.
  • Ukončení nabíjení na 80-90 % je pro baterii zdravější než nabíjení na 100 %.
  • Když je smartphone ledový, rozmyslete si používání technologie rychlého nabíjení.
  • Teplo je zabijákem baterií číslo jedna. Udržujte telefon mimo horká místa a při nabíjení ho nezakrývejte.
  • Chcete-li minimalizovat zahřívání smartphonu, vyhněte se během nabíjení intenzivnímu hraní her, streamování filmů nebo jiné intenzivní zátěži.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *