A je tady zpět! Vlajková řada Huawei P60 již byla dokončena

Huawei P60
Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

V roce 2022 se Huawei vrátil na vlajkový trh s jeho řadou Huawei Mate 50. Ta způsobila vcelku velký poprask a její prodeje byly úspěšné. Celkově se čínskému gigantovi v prodejích dařilo, jelikož podle poslední zprávy Huawei ve třetím čtvrtletí prodal 8,6 milionů kusů smartphonů, což je meziroční nárůst o 48,3 %. V současné době se podnikání se smarpthony společnosti zotavuje rychleji, než se očekávalo. Nedávná zpráva na čínské sociální síti Weibo potvrdila, že řada Huawei P60 byla dokončena. To znamená, že by mohla být brzy představena. Údajně Huawei připravuje věci v oblasti marketingu, plánování zásilek na různé trhy a dobu vydání.

Dosavadní úniky vesměs vždy odhalily, že nejnovější vlajková řada bude představena v prvním čtvrtletí roku 2023. Některé úniky dokonce uváděly, že řada Huawei P60 bude představena s novým operačním systémem HarmonyOS 3.1. Nedávno se na Weibo dostal také obrázek nového pouzdra pro Huawei P60 a nutno podotknout, že modul fotoaparátu bude jiný. Umístění senzorů fotoaparátu je značně jiné v porovnání s řadou Huawei P50.


https://twitter.com/RODENT950/status/1607700260557815809

Modul fotoaparátu by tento rok mohl být větší, ale samotný snímač o něco menší. Huawei P50 měl dvě čočky pod sebou, mezitím, co P60 by měl mít pouze jednu velkou čočku. Já osobně se těším na to, jak bude nový fotoaparát vypadat. Interní označení nové řady je Mona Lisa a dle úniků by měla mít vlajkový procesor od Qualcommu, ale bohužel bez 5G. Dále bude telefon podporovat satelitní komunikaci a hlavní fotoaparát dostane senzor o velikosti 64 MPx s vlastním systémovým softwarem pro fotografie – Huawei XMAGE, který debutoval na řadě Huawei Mate 50.

Můžeme pouze doufat, že nám Huawei bude představovat dvě vlajkové řady ročně. Prozatím to tak vypadá, ale všichni víme, jak se situace má. Spojené státy něco poručí a Huawei to jenom dostane do nesnází. Pro Huawei by v tuto chvíli bylo nejlepší, kdyby svou novou vlajkovou řadu vydal ještě před vydáním Samsung Galaxy S23 od které očekáváme, že si ukousne velké sousto pozornosti.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *