Sankcím navzdory. Huawei odhalil technologii 5.5G, která je 10x rychlejší než klasické 5G

Huawei
Autor: Priyam Patel / Zdroj fotografie: Pixabay

Místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka společnosti Huawei Meng Wanzhou prohlásila na globální analytické konferenci Huawei 2023, že společnost Huawei bude i nadále podporovat rozvoj digitální infrastruktury v éře 5.5G.

Dále se nechala slyšet, že společnost Huawei bude i nadále pracovat na podpoře rozvoje moderních technologií v éře 5.5G. Společnost bude také budovat síťové nástroje internetu věcí a 10gigabitové základnové stanice. Díky tomu bude výkon výpočetního průmyslu v budoucnu stejně dostupný.

Z dosavadních zpráv vyplývá, že 5.5G je upgrade sítě 5G, další přechodná fáze po 5G. Samozřejmě, že 5G nepřeskočí přímo na síť 6G za 10 let. Budou existovat nějaké mezistupně a 5,5G je jedním z nich. 5.5G je jedinou možností další fáze modernizace a vývoje sítě 5G. Odvětví rychle směřuje ke společné dohodě, aby získalo standard 5,5G.

Rychlost downlinku 5.5G společnosti Huawei může dosáhnout 10 Gb/s. To je desetinásobné zvýšení oproti rychlosti 1 Gb/s původní sítě 5G. Zároveň je její latence, nastavení a spolehlivost mnohem lepší než u 5G.

Yang Chaobin poznamenal, že díky společnému úsilí bylo dosaženo pokroku v řadě klíčových technologií 5.5G. Výkony 5,5G jsou již realitou. Mnohokrát děkujeme špičkovým technologiím, jako jsou ELAA a MBSC. V prvním případě se jedná o anténní soustavu s ultra – velkým rozsahem, zatímco ve druhém případě jde o virtuální diskontinuální spektrum. Obě tyto technologie umožňují budovat lepší bezdrátové sítě.

Technický trend nastupující éry 5.5G

Technický růst v éře 5.5G přinese operátorům desetinásobné zvýšení rychlosti sítě oproti 5G. Podle společnosti Huawei můžeme očekávat následující.

  1. Desetkrát vyšší rychlosti: Špičkové rychlosti u mobilních a domácích uživatelů širokopásmového připojení se posunou z 1 Gbit/s na 10 Gbit/s. To zajistí lepší služby.
  2. Desetinásobné zvýšení počtu linek internetu věcí: Pasivní technologie IoT umožní zvýšit počet spojení IoT z 10 miliard na 100 miliard.
  3. Desetkrát větší determinističnost: Dojde k desetinásobnému nárůstu latence a dalších aspektů.
  4. Desetkrát vyšší energetická účinnost: Emise CO2 na terabajt dat přenesených v mobilní síti se sníží 10krát.
  5. 10krát inteligentnější: Sítě pro autonomní řízení (ADN) budou vylepšeny z úrovně 3 na úroveň 4 autonomie, přičemž provoz a údržba sítě budou 10krát efektivnější.
  6. 5.5G může operátorům pomoci otevřít pět nových obchodních hranic a přinést stonásobný nárůst nových obchodních příležitostí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *