Huawei se nevzdává. Příští rok budou odhaleny dvě vlajkové lodě, které změní mobilní trh

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Podle zprávy dodavatelského řetězce Huawei údajně plánuje v roce 2023 uvést na trh dva vlajkové smartphony. Čínský technologický gigant má údajně na tento rok naplánované dvě akce na představení vlajkových lodí, přičemž k jejich odhalení by mělo dojít přibližně v březnu a v září. Na těchto akcích budou údajně představeny smartphony řady Huawei P60 a Mate 60, které budou poháněny čipsety Qualcomm Snapdragon a měly by podporovat sítě 4G, i když není jasné, zda budou podporovat také 5G.

Až donedávna měla čínská společnost tradici představovat dva vlajkové telefony ročně. V minulosti společnost v první polovině roku představovala zařízení řady P a v druhé polovině roku zařízení řady Mate. Díky tomu mohla společnost Huawei v průběhu roku spotřebitelům důsledně nabízet řadu špičkových smartphonů. Kvůli problémům s dodavatelským řetězcem však byla společnost Huawei v posledních letech schopna uvést na trh pouze jednu vlajkovou loď ročně. Úspěch řady Huawei Mate 50, která byla spotřebiteli dobře přijata, zřejmě podnítil společnost k tomu, aby se v roce 2023 vrátila ke své tradici uvádění dvou vlajkových lodí.


Nenechte si ujít:


Ačkoli prodeje chytrých telefonů Huawei v posledních měsících výrazně vzrostly a ve třetím čtvrtletí letošního roku se jich prodalo 8,6 milionu kusů, což je o 48,3 % více než ve stejném období předchozího roku, společnost tyto plány zatím oficiální cestou nepotvrdila. Stojí za zmínku, že k tomuto nárůstu prodejů pravděpodobně přispěl úspěch řady Huawei Mate 50, protože zařízení nabízí řadu nových funkcí a svěží design, který u zákazníků našel odezvu.

Vzhledem k tomu, že do zahájení prodejní sezóny v roce 2023 zbývá ještě nějaký čas, není jasné, jaké funkce nabídne řada P60 a Mate 60 ani jak se bude následující modelová série konkrétně jmenovat. Vzhledem k dosavadním zkušenostem společnosti Huawei s výrobou vysoce kvalitních smartphonů je však pravděpodobné, že až budou tato zařízení nakonec představena, získají u spotřebitelů dobrý ohlas. Do té doby si budeme muset počkat na další dostupné informace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *