Netflix definitivně ukončuje sdílení hesel. Pokud ho budete chtít sdílet dále, tak si tučně připlatíte

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Společnost Netflix již nějakou dobu zvažuje zablokování sdílení hesel. Společnost provedla testy v několika zemích, včetně Latinské Ameriky, Kanady, Nového Zélandu, Portugalska a Španělska. V poslední zprávě pro investory Netflix uvedl, že je s výsledky zkoušek spokojen a plánuje do druhého čtvrtletí letošního roku zavést blokování sdílení ve více zemích, včetně USA.

Dny sdílení hesla k Netflixu jsou sečteny a náklady na osobu by se mohly zdvojnásobit!

Podle nového systému budou muset majitelé účtů zadávat ověřovací kód pokaždé, když se někdo mimo jejich domácnost pokusí získat přístup ke službě Netflix. Za každý autorizovaný profil si Netflix bude účtovat příplatek, maximálně za dva další profily. Cena za sdílení v Portugalsku činí 3,99 eura za každý další profil, zatímco ve Španělsku je to 5,99 eura.

Tento systém má však několik problémů, například jak Netflix zjistí, že někdo připojení neautorizoval. Co se například stane, když majitel účtu odjede na dovolenou nebo navštíví dům svého přítele? Netflix zatím neprozradil, jak bude zjišťovat polohu primárního účtu. Je však pravděpodobné, že bude používat IP adresu připojující se ke službě.

V rámci nového systému se také může výrazně zvýšit cena předplatného. Za předpokladu ceny 5,99 EUR za každou další osobu by cena předplatného mohla dosáhnout 29,97 EUR za sdílení se dvěma dalšími profily, tedy přibližně 10 EUR na osobu měsíčně. Tato cena je více než dvojnásobná oproti současné sazbě.

Zatímco někteří uživatelé mohou být ochotni zaplatit příplatek, jiní se mohou rozhodnout zrušit předplatné nebo přejít na nižší úroveň balíčku. Zvláště nyní, když se plán Netflixu podporovaný reklamami zlepšuje. Pokud však v předplatném zůstane, byť jen jeden člověk, Netflix neutrpí žádné ztráty. Pokud se někdo rozhodne zaplatit příplatek, bude to pro společnost pouze zisk.

V současné době není jasné, jak bude blokování sdílení zavedeno v jiných zemích ani jaké budou náklady. Uživatelé by měli počkat, až bude zákaz sdílení v jejich zemi aktivní, aby zjistili způsoby a náklady. Do té doby mohou uživatelé prozkoumat návody, které nabízejí rady, jak sdílet hesla Netflixu s přáteli a rodinou.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: smartworld.it

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *