Americké sankce překonány. Huawei již vyvinul vlastní procesor

Huawei
Procesor / Autor fotografie: Dan Williams / Zdroj fotografie: Pixabay

Zdá se, že konečně máme dobré zprávy ohledně čipů od společnosti Huawei. Ačkoli je společnost tvrdě sankciována Spojenými státy, tak se Huawei nedal a bojoval. Bojoval tak, že začal investovat miliardy do čínských výrobců polovodičových součástek. Jednoduše řečeno, čínský technologický gigant nechtěl zůstat sedět a čekat, co bude.

Proto rovněž přišel s mobilními službami Huawei, které slouží jako náhrada za chybějící Google služby. Sice zpočátku nebyl obchod AppGallery moc dobrý, jelikož v něm chybělo mnoho aplikací, ale to začal Huawei rychle napravovat, a tak dnes v něm najdeme plno alternativ, které částečně nahrazují chybějící Google. Každopádně to ještě pořád není vše, jelikož nám Huawei představil i Petal Maps jako náhradu za Google Maps. Je docela paradoxní, že Google Maps fungují i na telefonech bez Google služeb. A nakonec si dobře vede i firemní HarmonyOS, jež se stal třetím nejrozšířenějším operačním systémem na světě hned po iOS a Androidu.

Huawei prokázal skutečně bojovného ducha, sílu a vytrvalost k tomu, aby se dostal tak daleko. Se svými čipy Kirin už ušel takový kus, že začal ohrožovat dominanci Applu a Snapdragonu, což se Trumpově administrativě nelíbilo. Bohužel, sankce byly naplno účinné a my se tím pádem nikdy dominance od někoho z Číny nedočkali.

Poslední dobou se začaly objevovat informace o tom, že společnost začala pracovat na vlastním čipu Kirin pro své vlastní telefony. A teď se zdá, že nové úniky se posunuly do další fáze, protože ty uvádí, že čínský výrobce začal testovat svoje vlastní čipy mimo přístup veřejnosti. Avšak prozatím neznáme konkrétní typ čipu, kdy jej Huawei uvede a ani kolika nanometrovou technologií je vyroben. Můžeme předpokládat, že to bude vyšší číslo tak kolem 10 až 14 nanometrů. Čína totiž nedisponuje v oblasti čipů tolika výhodami a patenty jako Spojené státy.

Doufejme, že nejnovější úniky jsou pravdivé a my se brzy dočkáme vlastního čipu přímo od Huawei.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
12 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *