Americký výrobce čipů, společnost Micron Technology, hledá partnery pro spolupráci s čínskými výrobci čipů

Micron
Autor: Karolina Grabowska / Zdroj: Pexels

Společnost Micron Technology, významný americký výrobce čipů, zvyšuje své úsilí o rozšíření svého podnikání na území asijského giganta. Kormidla se ujímá generální ředitel Sanjay Mehrotra, který řídí společnost prostřednictvím čínských předpisů a vyjadřuje ochotu investovat na tomto trhu. Tento strategický obrat přichází v návaznosti na předchozí zapletení společnosti Micron se zákazem prodeje, který Peking uvalil a který jí hrozil ukrojit značný kus z koláče příjmů.

Obnovené přátelství bylo zmíněno během setkání Sanjaye s Wangem.

Obnovené přátelství bylo vyzdviženo během setkání Mehrotry s čínským ministrem obchodu Wang Wentao, kde bylo jasně řečeno, že růst společnosti Micron v Číně závisí na dodržování místních zákonů. Tento dialog je menší součástí širšího rozpadu čínsko-amerických obchodních vztahů, protože obě velmoci zřejmě touží vyhladit nedávné vrásky před klíčovým prezidentským summitem v San Francisku.

Wangova slova na adresu společnosti Micron byla vstřícná, ale zároveň tvrdá. Zdůraznil, že Čína má v úmyslu zlepšit investiční prostředí pro zahraniční hráče, a zároveň vyzval výrobce čipů, aby prohloubil své kořeny na čínské půdě. Tento posun směrem k srdečnějšímu přístupu se shoduje s rozhodnutím společnosti Micron zapojit se do 6. ročníku China International Import Expo. Akce, kterou Čína využívá k okouzlení mezinárodních investorů.

Změna atmosféry je výrazná ve srovnání s obdobím před půl rokem, kdy čínské podmínky kybernetické bezpečnosti postihly Micron zákazem prodeje, což představovalo riziko pro příjmy společnosti Micron v Číně. Ačkoli není známo, zda tato návštěva zahrnovala i jednání s kybernetickými úřady, význam rozhovorů s Mehrotrou o plánech společnosti, zejména pokud jde o její závod v Xi’anu, nelze přeceňovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *