Dva majitelé Tesly se v Americe zřejmě nepohodli kvůli nabíjení. Jeden druhého zastřelil

Tesla
Tesla / Autor fotografie: Blomst / Zdroj: Pixabay

Otřesný případ se odehrál na Svátek práce 1. května v Denveru v Coloradu, kde mělo na nabíjecí stanici Tesly dojít ke smrtelné střelbě, což vyvolalo obavy u majitelů elektronických aut o tom, jak moc jsou nabíjecí stanice bezpečné. Střelba byla finálním vyvrcholením konfliktu dvou mužů ve věku 33 a 38 let.

Oba muži byli ozbrojeni s tím, že ke střelbě mělo dojít kvůli neshodám ohledně nabíjení své Tesly. Po střelbě pachatel z místa činu utekl, ale nyní je ve vazbě. Vyšetřování pořád pokračuje a přesný motiv zůstává veřejnosti nejasný.

Ještě než postřelený 33letý muž zemřel, tak byl převezen v kritickém stavu do nemocnice, kde už mu nedokázali lékaři pomoci. Ani jeden z mužů se neznali s tím, že střelec měl dokonce svou oběť před postřelením ještě postříkat do obličeje pepřovým sprejem. Během incidentu padly dva výstřely, ale není jasné, jestli je oba vypálila ta stejná osoba. Další podrobnosti ohledně celého případu už nevíme.

Spojené státy nejsou jediné, které mají problém s nabíjením elektronických aut

Incident vyvolal debatu mezi uživateli na sociálních sítích o tom, jak je důležité, aby se řešilo řazení do fronty u dobíjecích stanic pro elektromobily. Se stále větším počtem elektromobilů na silnicích roste poptávka po dobíjecích stanicích. To může vést k dlouhým frontám podobně jako tomu bylo v Číně, kde během prvního května museli řidiči v některých oblastech čekat na nabití svého vozidla až 3 hodiny.

Vlády by měly pracovat na řešení otázek dobíjecích struktur. Čínská vláda už vydala své zásady pro zlepšení možností služeb k tématu nabíjení elektronických vozidel. Má v plánu do roku 2025 dokázat pokrýt potřeby pro nabíjení až 20 milionů elektromobilů. Jen v roce 2022 se prodalo v Číně přes 13 milionů elektronických vozidel a dá se očekávat, že v budoucnu tohle tempo jenom poroste.

Incident v americkém Denveru nám připomněl, že ve Spojených státech je opravdu snadné přijít ke zbrani, a že se tamní vláda tolik nestará o nabíjecí infrastrukturu pro elektromobily. Přijde vám, že se celý konflikt zbytečně nadmíru vyeskaloval? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *