Americkým sankcím navzdory. Řada Huawei P70 dorazí s čipem, který podporuje 5G

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei se už dlouhou dobu připravuje na uvedení vlajkové řady P70, která nabídne hned několik zajímavých funkcí. Nicméně tou nejzajímavější je asi návrat 5G připojení do řady P. Tím totiž naposled disponovala řada P40 z roku 2020. Ta tehdy měla předposlední vlajkový čip, který ještě vznikl před americkými sankcemi – Kirin 990 5G.

Různí leakeři nám sdílejí mnoho informací o řadě P70. Vůbec jedním z nejdůležitějších uživatelů je Digital Chat Station, který nám přináší informace o různých zařízeních dlouhou dobu před jejich oficiálním představením. Podle jeho posledního úniku bude mít nadcházející řada procesor Kirin 9XXX. Mezi standardní a Pro verzí může být rozdíl v rámci frekvence čipů.

Nová vlajka půjde ve stopách řady Mate 60, která má procesor Kirin 9000S. Je pravděpodobné, že s tímto čipem dorazí také P70. A pokud ne přímo s tímto, tak alespoň s lehce upraveným. Huawei v tuto chvíle nemá takové technologie, aby dělal nějaké velké pokroky, ačkoli se spekuluje o tom, že dosáhne na 5nm čipy.

Kromě čipu úniky hovoří o tom, že nová řada dorazí s bezdrátovým nabíjením, velkým modulem fotoaparátu včetně hlavního 50MP snímače a 4násobného periskopového zoomu. Dřívější únik uváděl, že P70 může dorazit se snímačem od Sony IMX989 nebo nějakým od OmniVision. Dále od DCS víme, že jako standardní výbava v nové řadě bude satelitní komunikace. Displej by měl mít rozlišení 1,5K s tím, že bude mít velikost 6,7 palce. To ve spojení se stereo reproduktory může být zajímavý multimediální zážitek.

Pevně věříme tomu, že se nová vlajka podívá na český trh, jelikož Mate 60 se k nám nedostal. Řada P je v u nás oblíbená a určitě si najde oblibu i u nás, ač nemá Google služby.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, m.gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *