Američtí senátoři si rvou vlasy. Navzdory sankcím si čínský výrobce čipů zahajuje vlastní výrobu 5G RF procesorů.

5G
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Huawei nemůže uvést na trh telefony s 5G technologií kvůli absenci 5G RF čipů, který by se spojil se SoC. Objevily se však zprávy, že čínští výrobci čipových sad našli řešení, jak vyrábět komerční 5G RF čipové sady.

Deník DigiTimes uvedl, že čínské konstrukční společnosti IC vstupují do komerční výroby 5G RF filtrů, výkonových zesilovačů (PA) a souvisejících modulů, což znamená krok vpřed při zvyšování soběstačnosti v oblasti těchto čipů v Číně, která čelí neustálým obchodním sankcím v oblasti polovodičů. Význam komerční výroby lze chápat tak, že výrobek je připraven k uvedení na trh pro běžné zákazníky.


Nenechte si ujít:


Co je to RF čip:

RF a bezdrátové čipy jsou integrované obvody (IC), které jsou navrženy speciálně pro radiofrekvenční (RF), mikrovlnné a jiné bezdrátové komunikační nebo datové přenosové aplikace. Přijímače jsou RF a bezdrátové čipy, které jsou určeny k příjmu signálů nebo dat z antén nebo z jiných systémových zařízení.

Sankce jsou zlo:

Trh s RF čipy je z velké části ovládán americkými a japonskými společnostmi. Vzhledem k americkým sankcím má společnost Huawei zakázán přístup k těmto technologiím. Po umístění na seznam nebezpečných subjektů v roce 2019. Poté byla společnost Huawei nucena vytvořit si zásoby čipových sad s 5G technologií, jako byl Kirin 9000, ale postupem času společnosti došly zásoby a začala uvádět na trh telefony pouze se 4G připojením.

Na druhou stranu USA stále zavádějí nová omezení týkající se čipových sad pro pevninskou Čínu. Vzhledem k současné situaci nejnovější čínský vývoj pomůže v zemi domácím společnostem s touto potřebnou technologickou komponentou pro výrobu nových produktů. Podle našeho názoru by společnost Huawei mohla být jedním z největších zákazníků a jedním z největších příjemců 5G RF čipů, až vyjdou jako komerční.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: digitimes.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,
9 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *