Američtí senátoři si rvou vlasy. Navzdory sankcím si čínský výrobce čipů zahajuje vlastní výrobu 5G RF procesorů.

Společnost Huawei nemůže uvést na trh telefony s 5G technologií kvůli absenci 5G RF čipů, který by se spojil se SoC. Objevily se však zprávy, že čínští výrobci čipových sad našli řešení, jak vyrábět komerční 5G RF čipové sady.
Deník DigiTimes uvedl, že čínské konstrukční společnosti IC vstupují do komerční výroby 5G RF filtrů, výkonových zesilovačů (PA) a souvisejících modulů, což znamená krok vpřed při zvyšování soběstačnosti v oblasti těchto čipů v Číně, která čelí neustálým obchodním sankcím v oblasti polovodičů. Význam komerční výroby lze chápat tak, že výrobek je připraven k uvedení na trh pro běžné zákazníky.
Nenechte si ujít:

Co je to RF čip:
RF a bezdrátové čipy jsou integrované obvody (IC), které jsou navrženy speciálně pro radiofrekvenční (RF), mikrovlnné a jiné bezdrátové komunikační nebo datové přenosové aplikace. Přijímače jsou RF a bezdrátové čipy, které jsou určeny k příjmu signálů nebo dat z antén nebo z jiných systémových zařízení.
Sankce jsou zlo:
Trh s RF čipy je z velké části ovládán americkými a japonskými společnostmi. Vzhledem k americkým sankcím má společnost Huawei zakázán přístup k těmto technologiím. Po umístění na seznam nebezpečných subjektů v roce 2019. Poté byla společnost Huawei nucena vytvořit si zásoby čipových sad s 5G technologií, jako byl Kirin 9000, ale postupem času společnosti došly zásoby a začala uvádět na trh telefony pouze se 4G připojením.
Na druhou stranu USA stále zavádějí nová omezení týkající se čipových sad pro pevninskou Čínu. Vzhledem k současné situaci nejnovější čínský vývoj pomůže v zemi domácím společnostem s touto potřebnou technologickou komponentou pro výrobu nových produktů. Podle našeho názoru by společnost Huawei mohla být jedním z největších zákazníků a jedním z největších příjemců 5G RF čipů, až vyjdou jako komerční.
Autor: Lukáš Drahozal
Zdroj: digitimes.com
Tvrzením, že si američtí senátoři rvou vlasy, uvádíte čtenáře v omyl. Většina z nich už žádné vlasy nemá. 😉
Čínský „svět“ Huawei se chová stejně slabomyslně jako Kreml. To je něco pro takové, jako slabomyslný „vtipálek“ Jája.
Celý západní svět pod vedením Washingtonu jde přesně tam, kam se snaží poslat ty, kteří neskáčí podle jejich hvizdu.
Spojeným státům americkým docházejí nerostné a energetické zdroje, však jejich postavení jedničky na této planetě nebylo a není zadarmo a ta ložiska těchto zdrojů bezedná nejsou. Teď si musí zajistit ještě ta zbývající…a udělají pro to maximum. A čím déle jim to bude trvat, tím více budou „tlačit na pilu“. Také jim jde o světové trhy, z nichž je stále citelněji vytlačuje Čína, které jsou navíc největším dlužníkem.
Za americkou snahu o získání unipolární moci a za udržení si americké „náklonnosti“ zaplatí tento svět obrovskou cenu. A již dávno platit začal….
Američtí senátoři jsou ještě větší magoři než ti naši senátoři.Jejich ekonomika spěje do katastrofy,ani další
čínské půjčky už jim nepomůžou.Čína se jim jenom směje.
Přesně tak. Vzhledem k tomu, že podle přiznání amerických odborníků, Čína má v technologiích náskok asi 10 let, není se čemu divit. A Evropa by bez čínské výroby komponent pro fotovoltaiku, byla s green dealem na suchu.
Proboha, to si Yankeeové myslí, že mají patent na rozum? Stát, který má daleko přes miliardu lidí si mezi svými patřičné odborníky najde.
Takové sankce by mohli zabrat proti Andoře, San Marinu, Monaku apod., ale ne proti Číně!
… a jednoho dne obchodníkům dojde, že když se přestanou řídit sankcemi a budou spolu obchodovat, nic se nestane. Celý svět se nemůže uvrhnout do sankcí, jen proto, že se někomu nebude líbit. Nakonec zůstanou Amíci samy s několika málo poskoky.
souhlasím s Vámi.Teď již jen machrují.
Obávám se, že argument počtu obyvatel skutečně není směrodatný pro úroveň výroby pokročilých polovodičů. Nevšiml jsem si, že by je vyráběla například Indie nebo Indonésie.