YouTube začal blokovat blokátory reklam už i v Česku

YouTube
Aplikace YouTube / Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Nic si nemusíme nalhávat. Reklamy na YouTube jsou pro většinu z nás otravné. Reklama vyskočí uprostřed písničky a zkazí to náš zážitek z poslechu hudby. Populární platforma díky tomu je pro uživatele zdarma. Pokud vás reklamy otravují, tak můžete použít buďto blokátor reklam nebo předplatné YouTube Premium, které se uživatelům pochopitelně nechce platit. Bohužel blokátory reklam přestávají pomalu fungovat. Společnost se proti nim rozhodla bránit globálně s tím, že se to dotýká i České republiky.

YouTube začal blokovat blokátory reklam počátkem tohoto roku v pár zemích světa jako takový malý experiment. Ten se ukázal jako úspěšný, a společnost se rozhodla, že zakročí globálně. To v praxi vypadá tak, že pokud si budete chtít pustit písničky a mít k tomu zapnutý AdBlock, tak na vás vyskočí hláška, která vám nepovolí video spustit. Pouze vám nabídne, abyste si buď blokátor reklam vypnuli nebo si zakoupili YouTube Premium.

Blokátory porušují podmínky YouTube

Jeden z manažerů společnosti YouTube, Christopher Lawton, v rozhovoru pro The Verge uvedl: „Používání blokátorů reklam porušuje podmínky služby YouTube. Reklamy podporují různorodý ekosystém tvůrců po celém světě a umožňují miliardám lidí přístup k jejich oblíbenému obsahu.“

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Na českém internetu se už začali vyskytovat první uživatelé, kteří si na krok YouTube stěžují a ptají se, jak lze nová pravidla obejít. Na internetu je plno rad, ale my jsme se rozhodli je nesdílet. Protože i podle našeho názoru musí mít tvůrci z čeho žít. Kvůli blokátorům reklam protékají tvůrcům, ale také samotnému YouTube mnoho příjmů, které by následně mohly být využity na samotné zlepšení platformy.

YouTube rovněž nově zkouší 30sekundové reklamy, které uživatel nemůže přeskočit. Dále experimentoval s delšími, ale méně častými reklamními přestávkami, když byste YouTube sledovali v televizi. V tuto chvíli se můžeme ptát jen sami sebe, jestli je zablokování blokátorů reklam posledním krokem společnosti. Je možné, že v budoucnu přijde ještě s něčím dalším.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, Svět Huawei

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *