Amerika mění rozhodnutí? Nové zdroje uvádějí, že USA údajně povolují procesory s 5G technologií pro Huawei

Amerika
Autor: Karolina Grabowska / Zdroj: Pexels

Čínské mediální zdroje dnes šíří zajímavou zprávu, která se týká společnosti Huawei. Konkrétně se jedná o to, že USA povolily společnosti Qualcomm prodávat společnosti Huawei procesory Snapdragon s 5G technologií.

Informace tvrdí, že USA uvolnily svou přísnost vůči Huawei pro vývoz některých mobilních čipů. V současnosti může společnost Qualcomm dodávat čipovou sadu Snapdragon společnosti Huawei bez 5G technologie. Všechny procesory jsou dodávány pouze s klasickým 4G připojením.

Pokud se tyto informace prokážou jako pravdivé, tak to bude pro společnost velká zpráva. Tato změna následně, pomůže společnosti uvést na trh smartphony s nejnovější konektivitou 5G. Tím se zároveň rozšíří podnikání společnosti Qualcomm, protože se jí zásadně mohou zvednout zisky.

Huawei v současné době prodává 4G telefony na domácím i světovém trhu. Díky této nepříjemnosti je Huawei silně limitováno před případnou konkurencí. Návrat 5G do zařízení Huawei však bude následně červeným signálem i pro ostatní čínské výrobce telefonů. Také zvýšení prodeje Qualcommu poškodí MediaTek kvůli zvýšenému obchodu s Huawei.

Je tohle už oficiální?

V současnosti ještě ne. Společnost Huawei to oficiálně neoznámila a ani mluvčí Huawei se k tomu nevyjádřil. Na oficiální vyjádření stále ještě čekáme.

Co se děje?

Již v lednu se objevila prvotní zpráva, která naznačovala, že Amerika posuzuje vývoz do Huawei. Zmiňovala překvapivý prvek včetně nových striktního omezení i pro čipovou sadu Qualcomm 4G. Bylo však zmíněno, že vedoucí představitelé USA v oblasti vývozu stále jednají o opatřeních.

V návaznosti na tuto zprávu Alex Rogers – prezident společnosti Qualcomm Technology Licensing (QTL) & Global Affairs potvrdil, že USA v současnosti neomezily společnost Qualcomm v prodeji čipů společnosti Huawei.

Pro vaši informaci, společnost Qualcomm poprvé získala americké povolení prodávat mobilní procesory 4G společnosti Huawei v roce 2020. Americké ministerstvo obchodu však prodej čipové sady 5G zamítlo.

Amerika
Huawei Mate 50 Pro / Autor: Lukáš Drahozal

Druhý šance k lepšímu?

Pokud se společnosti Qualcomm podaří prodat společnosti Huawei čipovou sadu s 5G technologií, tak se objeví poprvé v řadě Huawei Mate 60 ve druhé polovině letošního roku. Loni v říjnu Huawei představil řadu Mate 50. Proto se dá očekávat, že v letošním říjnu se dočkáme jejího nástupce.

K tomuto tématu je toho ještě hodně a na další informace o dodávkách 5G procesorů společnosti Qualcomm pro Huawei si budeme muset počkat. Celou situaci sledujeme. Myslíte si, že Amerika změní svůj postoj?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, twitter.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *