Co se to děje? Huawei má v plánu v nadcházejících dnech vydat hned několik nových smartphonů

Huawei
Model Mate X3 / Zdroj fotografie: Huawei

Dlouhou dobu bylo ticho po pěšině. Od poloviny října, kdy byla uvedena řada Mate 50 jsme se od Huawei toho moc nedočkali, ale to se s příchodem jara začíná měnit. Nejprve byla představena vlajková řada Huawei P60, která nabízí opravdu „vymazlené“ specifikace, aby ji následoval smartphone Huawei Enjoy 60X, který bude uveden již 17. dubna. Nicméně není to jen o novém smartphonu Enjoy, ale i řadě Nova 11, která nám nabídne hned tři zařízení.

Počítáme s tím, že Huawei Enjoy 60X je označen jako model STG-AL00. To víme díky uvedení zařízení v čínské certifikační databázi TEENA. Uvedení odhalilo, že telefon bude mít velký displej a nezvykle velkou baterii. Dle uniklých obrázků bude mít nový smartphone velký výřez nahoře uprostřed displeje podobný řadě iPhone 13. Samotný displej pak bude mít velikost 6,95 palců, rozlišení 720 x 1600 pixelů a poměr stran 20:9.

Huawei
Model Mate X3 / Zdroj fotografie: Huawei

Baterie bude mít kapacitu 7000 mAh s tím, že úložiště nebude o nic menší, jelikož bude mít 512 GB. Na zařízení má ihned po vybalení z krabice běžet operační systém společnosti Huawei HarmonyOS, ale bohužel nevíme, jestli to bude druhá nebo třetí generace. My to odhadujeme na třetí generaci vzhledem ke stáří druhé generace. Na zadní straně by se měl nalézat modul fotoaparátu s 50MPx hlavním snímače, sekundárním pomocným fotoaparátem a LED bleskem. Nebude překvapením, když pomocný fotoaparát bude pouze snímač pro rozostření ostrosti pozadí. Ve výřezu displeje by se měla objevit 8MPx selfie kamerka.

Podle dalších úniků bude mít Huawei Enjoy 60X procesor Kirin 710F vyrobený kompletně v Číně bez zahraniční pomoci. Bohužel, ačkoli je kapacita baterie obrovská, tak rychlost nabíjení už taková sláva není, jelikož by měla mít výkon pouhých 22,5 W. Procesor Kirin bude spolupracovat s 8GB RAM a 128GB, 256GB a 512GB interním úložištěm. Cenu prozatím neznáme, ale dá se předpokládat, že bude okolo 340 USD.

S novými smartphony od Huawei se v poslední době roztrhl pytel. My doufáme, že to tak bude i nadále a co vy?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *