Huawei se připravuje na uvedení cenově dostupného telefonu. Získá si přízeň Čechů?

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei se zase stal tou společností, kterou známe z minulosti. Začal totiž na trh uvádět širokou sortu chytrých zařízení včetně smartphonů. Poslední roky čelí americkým sankcím, a tak nebyl úplně úspěšný, jak by si mohli ostatní představovat. Nicméně to už je pryč, což potvrzují nové informace o nadcházejícím cenově dostupném telefonu.

Na konci minulého měsíce byl na čínský certifikační seznam TEENA přidán nový telefon, který svým vzhledem připomíná model P60. Dále ho ještě doprovázel druhý smartphone, který nápadně připomínal zase pro změnu loňský vlajkový telefon Mate 50.

Huawei uvede telefon za málo peněz, ale s velkou baterií

Včera společnost k jednomu z nových telefonů přidala i jeho specifikace. Telefon podobný řadě Huawei P60 nese modelové číslo FGD-AL00 a svým vzhledem sice připomíná prémiové zařízení, ale specifikacemi je někde jinde. Největší problém především pro čínské uživatele představuje to, že zařízení bude v sobě mít pouze 4G procesor taktovaný na 2 GHz. Předpokládáme, že ho dodá Qualcomm, jelikož procesory od Huawei mají zpravidla 5G. V novém smartphonu byste hledali Android marně, jelikož poběží na HarmonyOS od Huawei. Displej bude o velikosti 6,75 palců s tím, že uprostřed nahoře bude mít výstřel pro selfie kamerku. LCD displej nabídne rozlišení o velikosti 1600 x 720 pixelů (HD+).

Na zadní straně telefonu najdeme dva fotoaparáty, ale pouze jeden z nich má nějaké praktické využití. A to hlavní 50MP snímač. Druhý objektiv má pouze 2 MP a předpokládáme, že bude sloužit pro rozostření pozadí během fotografování. Jako selfie kamerka uživateli poslouží 8MP snímač.

O zabezpečení se postará boční snímač otisků prstů v tlačítku napájení. Nadcházející telefon se chlubí podporou nano paměťové karty Huawei. 2GHz procesor bude spolupracovat v kombinaci s 6GB/8GB RAM a 128GB/256GB interním úložištěm. O opravdu velkou výdrž baterie smartphonu se postará 5900mAh baterie.

V tuto chvíli nemáme žádné podrobnosti o oficiálním názvu telefonu či jeho uvedení. Předpokládáme, že se to brzy dozvíme s tím, jak se blíží uvedení na trh.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: giz,mochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *