Společnost Huawei nadále působí společnosti Apple v Číně problémy. Inovace ze strany Huawei jsou hřebíčkem do rakve Applu

Huawei
Zdroj: Huawei

Soupeření společností Huawei a Apple nabylo v Číně nové podoby v závodě o tržby z prodeje chytrých telefonů a zdá se, že první jmenovaná společnost nadále působí americkému výrobci technologií problémy na jeho domácí půdě. Apple na čínském trhu neustále ztrácí svůj prostor.

V poslední době se v několika novinových titulcích dočtete, že prodeje iPhonů Apple v Číně razantně klesají v návaznosti na růst telefonů Huawei. Navzdory výrazným slevám a nabídkám se americké společnosti nedaří získat zákazníky v domovském regionu.

Pozoruhodné je, že je to poprvé, kdy Apple nasadil ohromující cenové slevy na své vlajkové produkty, jako je řada iPhone 15. Technologický gigant inicioval snížení ceny z 500 jüanů (1600 Kč). V nejnovějším vydání je však cena o 1300 jüanů (4200 Kč) nižší než původní sazby v některých velkých internetových obchodech, jako jsou JD a TMall.

Na druhou stranu společnost Huawei ukazuje, jak získat zpět popularitu a růst v oblasti chytrých telefonů. Po překvapivém představení řady Mate 60 s čipy Kirin 5G se společnost v Číně nadále drží na výšinách.

Řada Mate 60 – stále žádaná!

Díky poutavým funkcím, pokročilým vlastnostem a znovuzrození procesorů Kirin se řada Mate 60 začala prodávat během několika dní po uvedení na trh. Přestože se zařízení zaseklo v problémech dodavatelského řetězce, neztratilo mezi čínskými spotřebiteli svůj vliv a zůstalo žádané. Nakonec se zdá, že pro Apple je trochu obtížné udržet si pozici na čínském trhu se smartphony.Bude Huawei válcovat i v jiných oblastech?

Kromě segmentu chytrých telefonů se Huawei snaží zaujmout vedoucí postavení i v dalších klíčových oblastech. Proslýchá se, že společnost vyvíjí nový čip ARM, který bude konkurovat procesoru Apple M1, a možná jej uvede na trh s chystanými notebooky.

Mezitím je virtuální realita dalším tématem, kde Huawei zřejmě dá Applu zabrat, protože brzy uvede na trh náhlavní soupravu Vision za poloviční cenu zařízení Applu. A nezapomeňme na první trojitý skládací smartphone Huawei na světě, který je prý ve vývoji a jeho odhalení se uskuteční někdy v první polovině letošního roku. Zpráva líčí, že Huawei se chystá svým novým výtvorem vyzvat Apple iPad.

Ačkoli tato tvrzení ještě vyžadují potvrzení ze strany čínského technologického gigantu, naznačují, že Huawei je připraven konkurovat Applu a způsobit mu v Číně nové problémy. Americká firma tak musí buď posílit své kořeny, nebo vymyslet nové způsoby, jak konkurovat společnosti Huawei a jejím inovativním produktům.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: cnbc.com, timesofindia.indiatimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *