Amerika utře nos. Huawei Mate 50 nabídne podporu 5G sítě, společnost na to má speciální vychytávku

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Huawei

Novější telefony Huawei jsou kvůli sankcím uvaleným americkou vládou omezeny pouze na připojení technologií 4G. Společnost SoyeaLink však prodává pouzdro pro Huawei P50 Pro, které umožňuje podporu 5G. Podle certifikací tato firma vydá podobná pouzdra pro nadcházející řadu Huawei Mate 50.

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) certifikovalo tři nová pouzdra s technologií 5G od společnosti SoyeaLink. Mají modelová čísla SY108-618, SY108-658 a SY108-688.

Očekává se, že tato pouzdra budou určena pro Mate 50, Mate 50 Pro a Porsche Design Huawei Mate 50 RS. Podle zpráv bude existovat ještě čtvrté zařízení s názvem Huawei Mate 50e. Jelikož se jedná o nejlevnější variantu, tak zřejmě pro něj podpora 5G být nemusí.Podle úniků budou všechny výše zmíněné modely řady Mate 50 poháněny čipovými sadami Qualcomm. Základní model, následně Pro a Porsche Design údajně dostanou SoC Snapdragon 8 Gen 1. Zatímco u modelu Mate 50e se hovoří o čipu Snapdragon 778G.

Tyto dva systémové čipy jsou standardně vybaveny modemem 5G. U chystaných smartphonů Huawei však bude konektivita 5G u nich deaktivována. Proto se společnost SoyeaLink stará o výrobu doplňkových 5G krytů.

Pouzdro SoyeaLink pro Huawei P50 Pro váží 52 g a jeho tloušťka činí 3,2 mm. Je vybaveno modelem 5G s eSIM. Běží na 1,35GHz dvoujádrovém procesoru a podporuje sub-6GHz 5G (NSA a SA). Jeho cena je 800 jüanů (115 USD).

Podobné specifikace a ceny se očekávají i u dosud nevydaných tří pouzder pro řadu Huawei Mate 50. Zda se tyto pouzdra dostanou i do Evropy prozatím není jasné.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *