Analytici předpovídají řadě Huawei Mate 60 velkou budoucnost

Zdroj fotografie: Huawei

Ještě dva roky zpět čínská společnost uváděla na trh vlajkové telefony jednou ročně. A to kvůli problémům, kterým musela čelit. Naštěstí je tato doba pryč a my nyní dostáváme vlajkové telefony dvakrát ročně s tím, že nyní je na řadě Huawei Mate 60. Ten byl oficiálně představen minulý měsíc, avšak do prodeje se ještě nedostal.

Nová vlajková řada bude používat procesor Kirin 9000s, což je něco staronového. Jedná se totiž o čip, který si čínská společnost vyrobila sama. To v posledních letech nebylo zvykem. Musela se spoléhat na americký Qualcomm, který pro ní vyráběl speciálně upravené Snapdragony bez 5G.

Nyní jsme ve velkém očekávání ohledně toho, co nám nový čip přinese. Dle prvních odhadů nebude úplně nejvýkonnější, ale spoleh by na něj být měl. Dalšími působivými funkcemi jsou fotoaparáty v kombinaci 50 MP + 48 MP + 12 MP. Přední obrazovka je OLED se 120Hz obnovovací frekvencí.

Analytici ze společnosti Counterpoint Research uvádí, že se podle nich prodá minimálně 7 milionů kusů telefonů spadajících pod řadu Huawei Mate 60. Na základě jejich údajů víme, že podobné prodeje odhadovali rovněž také pro Mate 50.

Agentura IDC je pak o něco optimističtější. Ta se domnívá, že by se nových telefonů mohlo prodat až 15 milionů kusů. To je skoro až snílkovský předpoklad vzhledem k tomu, že se za první půlrok prodalo 14,3 milionů smartphonů od Huawei.

Minulý rok se Mate 50 Pro prodával skvěle. Během prvních pár sekund prodeje se ho prodalo rovnou 4 miliony kusů, a to i přesto, že byl vybaven pouze 4G připojením. Podobně dobrým tempem se prodává Huawei P60 Pro, který rovněž baví mnoho spotřebitelů.

Je skvělé vidět, jak se začíná Huawei opětovně dařit. Společnost se začíná stavět zase na vlastní nohy, což těší určitě nejednoho uživatele. Bohužel to s evropským trhem nevypadá moc dobře, a tak je otázkou, jestli se k nám Mate 60 vůbec dostane.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, gagadget.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *