Čeká nás zklamání? Huawei P60 Pro údajně nenabídne nejnovější vlajkový procesor

Huawei P60 Pro
Autor: Lukáš Drahozal

Další velká věc od Huawei, model P60 Pro, je pravděpodobně za rohem. Vzhledem k tomu, že úniky informací o telefonu nabírají na obrátkách, bude Huawei P60 Pro pravděpodobně brzy oznámen. Bude to ale skutečně další velká věc od Huawei? No, nedávný únik informací o zařízení naznačuje pravý opak.

Leaker WangzaiKnows, který je velmi spolehlivý, pokud jde o úniky informací o Huawei, se právě podělil o nové informace ohledně zařízení. A podle ní bude Huawei P60 Pro vybaven „pouze“ SoC Snapdragon 8+ Gen 1. Pokud jste to ještě nepochopili, jedná se o čipset předchozí generace.

Co od modelu P60 Pro lze očekávat?

WangzaiKnows přímo nepotvrdil, že telefon bude vybaven čipsetem poslední generace. Místo toho sdílel snímek obrazovky s popiskem: „(Huawei) P60 Pro“. Snímek obrazovky nese informaci o GPU SoC, kterým je Adreno 730. Pokud nyní provedete hlubší analýzu, jedná se o stejný GPU, který je přítomen v SoC Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.


Nenechte si ujít:


Přesto to není tak, že by tento SoC byl špatný. Jeho výkon je stále na vysoké úrovni. SoC je vybaven osmi jádry se 7. generací Qualcomm AI Engine. Takže výkon P60 Pro bude se SoC 8+ 1. generace skvělý a plně dostačující.

V porovnání se současnými vlajkovými zařízeními však telefon jistě zaostane. Například s řadou Galaxy S23. Všechny telefony této řady jsou vybaveny SoC Snapdragon 8 Gen 2, který nabízí výrazný upgrade oproti SoC 8+ Gen 1. P60 Pro tak bude přinejmenším v benchmarcích zaostávat.

Přesto se můžete těšit na skvělé věci. Podle jiných zpráv bude P60 Pro používat jako primární fotoaparát největší snímač na světě. To telefon jistě posune v žebříčcích foto testů na první místa.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *