Android 13 nabírá mírné zpoždění. Jak to budou řešit mobilní výrobci?  

Android 13
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Začátkem tohoto roku začala společnost Google testovat Android 13 na vlastních zařízeních Pixel. Mezitím výrobce systému Android údajně dosáhl perfektní stability a jeho současná verze je považován za téměř konečnou verzi tohoto systému.

Mezitím v červenci technologický gigant Google oficiálně potvrdil, že spuštění Androidu 13 je za rohem, ale následně bylo odhalení systému odloženo na neurčito. Od té doby Google v této záležitosti neučinil žádné další poznámky ani prohlášení.

Proč Google odložil systém Android 13 i po dosažení stabilní verze systému? Ovlivní to vydání systému na smartphony od Samsungu, Xiaomi, OnePlus a dalších výrobců smartphonů? Nyní to spolu zkusíme zjistit.

Samsung:

Minulý týden společnost Samsung zahájila beta testování One UI 5.0 na různých trzích. Podle dostupných informací jihokorejský výrobce telefonů založil tuto vlastní nástavbu mobilního softwaru na Beta verzi Androidu 13. I když to není zcela ono, tak společnost již začala rozšiřovat testovací program v USA hned po oznámení, což je svým způsobem rychlé testování oproti minulému roku.

OnePlus:

Během uvedení OnePlus 10T, konkrétně tedy 3. srpna společnost OnePlus oficiálně oznámila OxygenOS 13, který je založen na Androidu 13. Společnost testuje tento nový software v beta verzi na zařízeních OnePlus 10 a 10 Pro, od počátečního beta programu z minulého týdne.


Bude Vás také zajímat:


Realme:

Společnost Realme 4. srpna potvrdila, že bude spuštěno beta testování One UI 4.0 založené na Androidu 13 pro smartphone Realme GT 2 Pro. Tato aktualizace přichází s celou řadou nových funkcí, díky předběžnému přístupu do nové verze systému Android. Pro další zařízení Realme testování však ještě nebylo potvrzeno.

Xiaomi:

Xiaomi má také vlastní verzi MIUI založenou na Androidu 13, konkrétně MIUI 13. Společnost testuje tento software na řadě Xiaomi 12 pro čínské i globální modely. Široká testovací činnost se však teprve připravuje.

Další výrobci:

Existují také další výrobce telefonů se systémem Android, včetně Vivo, Oppo, Lenovo a dalších, kteří od srpna zahájí uzavřené beta testování. Zdá se, že společnost Google povolila všem výrobcům telefonů Android spustit vlastní beta programy. Aby je Google mohl uvést během oficiálního spuštění Androidu 13.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *