Ani výrazné slevy nepomáhají. Apple čelí v Číně problému s jeho iPhony, nikdo je nekupuje

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Analytici společnosti Jefferies, na které se odvolává agentura Bloomberg, ve své nedávné zprávě uvedli, že prodeje společnosti Apple v Číně klesají. Rovněž uvedli, že tento trend by měl přetrvat až do roku 2024.

Řada iPhone 15 zažila nezvykle pomalý start. Výsledkem byl pozoruhodný 30% meziroční pokles prodejů. Tento náročný výkon kontrastuje s působivými růstovými čísly společnosti Huawei, která byla podpořena úspěchem řady Mate 60 na čínském trhu.

Pokles prodejů společnosti Apple a chytrý telefon Huawei Mate 60

Představení iPhonu 15 proběhlo pouhé dva týdny po překvapivém oznámení Huawei Mate 60 Pro. Analytici naznačují, že k výběru vlajkové lodi Huawei vedl spotřebitele pocit vlastenectví, zejména díky novému procesoru Made-in-China. Podrobnosti o tomto procesoru zatím společnost Huawei oficiálně nezveřejnila.

Jefferies odhaduje dodávky Huawei na 35 milionů kusů a toto číslo by potenciálně mohlo být vyšší, nebýt určitých omezení v dodávkách. K úspěchu společnosti Huawei na domácím trhu významně přispěly dobré výsledky řady Mate 60.

Prodeje společnosti Apple v Číně by mohly dále klesat

Zpráva naznačuje, že dvouciferný pokles objemu prodeje iPhonů společnosti Apple by se mohl protáhnout i do příštího roku. V průběhu celého minulého týdne se na různých internetových nákupních platformách objevilo několik nabídek na iPhone. Snížené ceny však nevedly ke zlepšení objemů prodeje.

To zpochybňuje pozici společnosti Apple na čínském trhu. Společnost Huawei mezitím nadále vykazuje odolnost a růst, který je tažen úspěšnými vlajkovými loděmi a silným zastoupením v domovské zemi. Dynamika na čínském trhu s chytrými telefony zůstává dynamická a konkurenční. Zásadní roli při utváření situace hrají preference spotřebitelů a loajalita k místním značkám.

Zlepšení situace se konat nebude

Problémy společnosti Apple v Číně se prohlubují, zatímco Huawei stoupá. iPhone 15 se potýká s problémy, Mate 60 září a analytici předpovídají společnosti Apple v roce 2024 mnohem větší dvouciferný pokles prodeje. Vlastenectví, omezení dodávek a silný Mate 60 podporují vzestup společnosti Huawei a mění podobu čínského trhu s chytrými telefony.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hodnocení: 8

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *