iPhone 15: Cenová propast mezi základní a Pro variantou bude ještě vyšší

iPhone 15
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

IPhone od Applu jsou oblíbené po celém světě, ačkoli nenabízí takové funkce jako jiné telefony od Androidu. Mnoho lidí si je kupuje jen z toho důvodu, že potřebují mít nakousnuté jablko na zádech, aby si připadaly jako něco víc. Toho si je americká společnost vědoma, a tak bude letošní řada iPhonů rekordně drahá. Nových iPhonů 15 se dočkáme už zanedlouho s tím, že jejich cena opravdu nebude nejnižší.

Už v minulosti na povrch vypluly informace o tom, že nová řada bude dražší než ta loňská. Důvody tohoto zdražení jsou zapříčiněny novými funkcemi a vybavením. Mezi tyhle funkce nebo vybavení patří nové titanové rámy, pokročilé fotoaparáty, konektor USB-C a větší úložiště. Kvůli těmto specifikacím budou letošní iPhony dražší o 100 dolarů v porovnání s modelem iPhone 14 Pro.

Podle agentury Bloomberg však Apple na příjmech nic neztratí vzhledem k jeho popularitě. Nejdražší jsou opět modely Pro a Max, které jsou zároveň mezi lidmi nejoblíbenější. Počítáme s tím, že tento rok tomu nebude jinak. Když se podíváme na základní model a Plus, tak je to o dost jiné. Apple údajně zvažoval konec modelu Plus, jež není ničím speciálním v porovnání se základní a Pro verzí.

Cenový rozdíl mezi řadou Pro a tou základní bude tento rok neskutečných 300 dolarů, což tady ještě nebylo. Avšak podle všeho cupertinský gigant o nic nepřijde. Kolem řady iPhone 15 jsou spekulace už od minulého roku. Mezi vůbec ty první patřilo to, že dostanou konektor USB-C.

To se nakonec díky Evropské unii opravdu stane, ačkoli měl Apple vůči tomu plno výhrad. Rovněž se ukázaly nějaké zprávy, podle kterých nemají jít nové iPhony dobíjet pomocí USB-C nabíječek jiných výrobců, ale i proti tomuhle měla EU své výhrady. Už zítra se dozvíme, jak vlastně vše bude. Máte rádi amerického výrobce telefonů? Těšíte se na iPhone 15?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, pcmag.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *