Hlavní designér iPhonu v tichosti rezignoval. Apple musí opět hledat někoho, kdo nastaví směr pro jeho produkty

iPhonu
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

U produktů Apple je design stejně důležitým faktorem jako hardware. Společnost své produkty obvykle staví do pozice žádaných předmětů, což jí usnadňuje prodej čehokoli za vysokou cenu. Za tímto úspěchem stojí jméno Jonathan Paul Ive.

Ten byl hlavním designérem společnosti Apple od roku 1996 do roku 2019. V roce 2019 Ive ze společnosti Apple odešel, aby založil vlastní společnost, a tím začalo „období nestability společnosti Apple“. Za poslední čtyři roky společnost dvakrát změnila svého šéfdesignéra. Zdá se, že Apple bude muset najít jiného, protože Tang Tan, který se této funkce ujal na začátku roku, Tima Cooka také zklamal.

Designér iPhonu společnosti Apple se připojil k Jonymu Ivemu a Samu Altmanovi v projektu hardwaru s umělou inteligencí.

Podle nedávné zprávy Marka Gurmana z agentury Bloomberg rezignoval Tang Tan, který byl jmenován novým hlavním designérem společnosti Apple. Zatímco důvod rezignace zůstává nejasný, Tanovým dalším působištěm je údajně LoveFrom. LoveFrom je designérská firma, kterou založil Jony Ive, legendární designér společnosti Apple, o němž jsme se zmínili výše. Podle všeho se Tan bude podílet jako hardwarový designér na projektu umělé inteligence spolu s Ivem a Samem Altmanem z OpenAI.

Samozřejmě je velmi obvyklé, že někdo opustí zaměstnání a hledá si novou práci jinde. Tang Tan byl však zodpovědný za návrh hlavních produktů společnosti Apple, včetně iPhonu. Odchod z pozice zodpovědné za vytvoření nejoblíbenějšího produktu největší technologické společnosti na světě je poněkud překvapivý. Navíc spolu s touto rezignací opustili společnost také všichni z designérského týmu Jonyho Ivea. To signalizuje možné problémy uvnitř společnosti.

Existuje samozřejmě i jiná a jednoduchá možnost. Projekt, na kterém Ive a Altman navrhli pracovat, mohl Tana Tana zaujmout více než iPhone. Bohužel projekt, na kterém pracují, zatím zůstává tajemstvím. Nicméně už teď zní jako něco víc než jen jednoduchý produkt. V současné době není známo, kdo převezme Tanovu pozici nového hlavního designéra společnosti Apple.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: engadget.com, bnnbloomberg.ca

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *