Apple a inovátor? To těžko, pro své žhavé novinky chodí k čínskému Xiaomi

iPhone 12 Pro / Zdroj fotografie: Apple

Pravděpodobně si říkáte, jestli nejsme blázni. Rádi bychom byli, ale v tomto případě musíme stát za svým úvodním vyjádřením. I když věříme, že nechcete slyšet frázi „Apple kopíruje Xiaomi“, tak je to nyní současná realita.

Včera večer společnost Apple uspořádala výroční konferenci WWDC, kde oficiálně oznámila nejnovější iOS 16, macOS Ventura a watchOS 9. Společnost také oficiálně představila MacBook Air a MacBook Pro všechny s novými čipy M2. Jako jeden z hlavních bodů konference byl nově představený mobilní systém iOS 16. Jen pár hodin po ukončení konference rozpoutal tento nový mobilní systém žhavé diskuse mezi uživateli na internetu. Situace je o to komičtější, protože diskuze se rozjela v trošku jiném duchu, než společnost Apple čekala. Většina uživatelů si stěžuje, že se nový iOS 16 velmi podobá Androidu.Za zmínku například stojí, že v iOS 16 přináší Apple na iPhone „super tapety“ s tématikou Země. Společnost Xiaomi spustila super tapetu s tématem Země již v roce 2020 na svých chytrých telefonech. Proto mnoho uživatelů nyní říká, že „Všechno nové v iOS 16 je založeno na MIUI“. V diskuzích také slyšíte fráze jako „iOS napodobující MIUI“ a tak dále. Tapeta je totiž to první, co uvidíte, když vezmete do ruky smartphone. Pokud tedy iPhone používá stejný design tapety, kterou má totožnou se smartphony od Xiaomi. Není divu, že se jableční uživatelé cítí podvedeni, a následně věří tomu, že systém je kopie MIUI.

Ve srovnání s tapetou iOS Earth, a s tapetou MIUI se však jedná o obyčejnější verzi. Animace při odemykání a pohybu smartphonu nejsou tak dobré, jako nabízí originální tapeta MIUI Earth.

Jak možná všichni víme, tak nástavba MIUI 12 poprvé spustilo funkci „super tapety“. Vezmeme-li jako příklad téma Mars, v prostředí s vypnutou obrazovkou se na obrazovce mobilního telefonu zobrazí celý obraz Marsu. Obrazovka se zvětší, aby uživatel jasně viděl celý Mars. Po dokončení odemykání a vstupu na plochu systému se tapeta zvětší a přiblíží. Nakonec se uživateli ukážou hory a textury povrchu Marsu.

Z pohledu srovnání je „super tapeta“ na iOS 16 po odemčení o něco méně šokující. Sice se nedostává tak skvělých kvalit jako na MIUI, ale podstata je stejná. Apple v tomto směru okopíroval styl animací pro svojí domovskou obrazovku od společnosti Xiaomi.

Není to poprvé, co Apple kopíruje Xiaomi

Není to poprvé, co Apple zkopíroval něco, co Xiaomi vymyslelo jako první. V loňském roce v pozvánce na svou nadcházející tiskovou konferenci Apple použil design, který Xiaomi použil již v roce 2018. I když jsme zvyklí, že spíše čínské Xiaomi kopíruje Apple, nemůžeme popřít, že je tomu i naopak. Obě společnosti se vzájemně inspirují.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, lankatimes.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *