Chcete levnější Netflix? Nepočítejte s možností stahování videí

Netflix
Netflix na televizi / Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Už delší dobu Netflix výrazně prodělává, a tak zkouší různé obchodní manýry, aby aspoň částečně situaci zvrátil. V tomto konkrétním případě se budeme bavit o novém modelu předplatného, který Netflix ve své aplikaci brzy spustí. Již v minulosti jsme vás informovali o cenovce či možnostech levnějšího Netflixu, ale dnešní zpráva je opravdu špatná s tím, že celému vedení Netflixu přestávám rozumět. Zcela nový model předplatného bude postrádat jednu z nejzásadnějších funkcí.

V rychlosti si ještě řekněme, jak má nový model předplatného fungovat. V nabídce Netflixu zůstane nynější předplatné, které je v tuto chvíli jediným dostupným předplatným, ale přidá se k němu ještě druhé, které je levnější a osekané. Mají v něm být reklamy a zároveň by mělo stát kolem 10 USD. Bohužel se v něm nedočkáme oblíbené funkce, kterou je stahování videí, na které se můžete podívat, když zrovna nejste připojeni k internetu. Tato zpráva je opravdu velkým problémem, který by od Netflixu mohl odradit ještě více uživatelů než doposud. Na jednu stranu vám Netflix vnutí reklamy a nižší cenu, ale na druhou si ještě dovolí osekat nějaké funkce.


Nenechte si ujít:


Bloomberg uvádí, že kód v aplikaci Netlix pro iOS uvádí, že „Stahování bude dostupné u všech plánů kromě verze s reklamami“. Videa budou v této verzi mít pravděpodobně rozlišení 480 p. Nicméně není to jediná novinka, kterou má Netflix v plánu zavést. Tou další by mělo být sdílení Netflixu se členy domácnosti. Pokud budete svůj Netflix účet sdílet s nějakým svým kamarádem, tak budete muset zaplatit poplatek za to, že váš účet bude používat. Zároveň však budete moct svůj Netflix účet pouze jeden týden v roce vést jako, že jste na dovolené. To bude doba, kdy si nikdo poplatky za používání toho účtu na různých místech brát nebude. Jestli někdo jezdí na služební cesty, tak má smůlu. Stejně jako lidé, kteří se nezdržují tolik doma.

Jaký názor máte na politiku Netflixu vy? Přijde vám racionální jeho jednání nebo byste něco změnili?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *