Apple čelí v Číně výrazným problémům s prodejem. Huawei si bere svůj trh zpátky

Apple
Autor: Touka_hogimoto / Zdroj: Pixabay

Nedávná zpráva o prodejích společnosti Apple ukazuje, že se jí v Číně trochu nedaří. V prosincovém čtvrtletí klesly tržby o 13 %. Stalo se tak proto, že si méně lidí kupovalo iPhony a místní značka Huawei posílila svou základnu na domácím trhu.

Ale ani po tomto propadu americká společnost neztrácí naději a neustupuje. Celkový obraz společnosti vypadá dobře, s mírným nárůstem celosvětových prodejů, což dokazuje, že zvládá vzestupy i pády. Jak se bude situace vyvíjet dál se ukáže až letos.

Společnost loni utržila 20,8 miliardy dolarů, což je méně než v roce 2022.

V Číně americká společnost utržila 20,8 miliardy dolarů, což je méně než 23,9 miliardy v předchozím roce. K tomuto poklesu došlo i přesto, že se jí podařilo zvýšit své tržby v celosvětovém měřítku. To ukazuje, že i když Apple v Číně čelil těžkým časům, celkově se mu stále daří.

Díky silnému návratu společnosti Huawei, zejména díky novým skládacím telefonům, je situace zajímavá. Analytici se domnívají, že to bude pro Apple výzvou, zejména v Číně. Dokonce tvrdí, že by americká společnost mohla příští rok prodat celosvětově méně iPhonů. Navzdory tomu Apple v loňském roce našel způsob, jak se v Číně alespoň částečně udržet, a to díky některým chytrým obchodům, které přilákaly více kupujících.

I přesto, že v Číně loni kupovalo chytré telefony méně lidí, si Apple vedl opravdu dobře a stal se značkou číslo jedna. To ukazuje, že Apple ví, jak si udržet konkurenceschopnost a zájem zákazníků, i když jde do tuhého.

Šéf společnosti Apple Tim Cook se k Číně staví stále pozitivně. Věří v budoucnost společnosti v této zemi a je hrdý na to, kolik lidí se rozhoduje pro iPhony. I když prodeje nejsou tak vysoké, jak doufal, plány společnosti Apple ukazují, že je připravena o své místo na čínském trhu bojovat i nadále.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, edition.cnn.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *