Apple dostal v Číně přes prsty. Prodej iPhonů se propadl o 24 % a ztrácí podíl na trhu, mezitím Huawei vyrostl o 64 %

Apple
Zdroj: Huawei / Pobočka společnosti Huawei

Prodej iPhonů společnosti Apple se v Číně opět propadl. Podle posledních průzkumů to nyní vypadá, že propad je o 24 %. Americký technologický gigant se na svém třetím největším trhu z hlediska příjmů z prodeje nadále potýká s problémy kvůli silným soupeřům, jako jsou Huawei, Xiaomi, Honor a další.

Výzkumná společnost Counterpoint se podělila o zprávu o prodejích chytrých telefonů v Číně za prvních šest týdnů roku 2024. Celkové prodeje v regionu meziročně poklesly o 7 %. Výrobci technologií jako Apple, OPPO a Vivo šli z hlediska prodeje smartphonů dolů.

Firma také poukazuje na to, že prodej iPhonů Apple zaznamenává v Číně dvouciferný pokles s 24% poklesem. Není to poprvé, co iPhone na spotřebitele nezapůsobil. Společnost prozatím stojí na čtvrtém místě na trhu.

Zdroj: Couterpoint

V porovnání s loňským rokem, kdy měl americký výrobce 19% podíl na čínském trhu s telefony, letos dosáhl pouze 15,7% podílu. Do budoucna se předpokládá, že podíl na trhu bude údajně ještě klesat. Senior analytik společnosti Counterpoint popisuje, proč Apple v Číně stále klesá:

„Ačkoli je iPhone 15 skvělým zařízením, oproti předchozí verzi nepřináší žádné významné vylepšení, takže spotřebitelé se zatím cítí dobře, když se drží starší generace iPhonů.“

Huawei v lednu představoval 17% podíl na mobilním trhu v Číně ve srovnání s 16% podílem společnosti Apple. Poptávka po Huawei je vyšší než jeho nabídka, což znamená, že by teoreticky mohl prodávat více smartphonů.

Na druhou stranu společnost Huawei pokračovala v růstu a přitahovala spotřebitele pro svou řadu Mate 60. Společnost získala celkový nárůst prodeje jednotek o 64 %. Druhé místo si urvala díky svému tržnímu podílu, který se na začátku letošního roku rozšířil na 17 %.

Telefony Apple iPhone jsou v Číně neustále nabízeny s velkými slevami, aby alespoň částečně nahnaly zákazníky. Přesto inovativní produkty čínských konkurentů, jako jsou Huawei a Xiaomi, zcela pokryly domácí region. V tomto segmentu se Apple nechytá a nemůže domácím výrobcům konkurovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com, edition.cnn.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *