Apple přinese novou generaci displejů. To se nemile promítne do cen jeho většiny výrobků

Apple
iPhone / Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

V současné době je Apple závislý na mnoha jiných výrobcích. To by společnost se sídlem v Cupertinu chtěla alespoň částečně změnit, a tak pracuje na vlastní technologii zobrazovacích panelů pro svá zařízení, jako jsou telefony nebo hodinky. Vůbec prvním zařízením s novou technologií budou oblíbené hodinky Apple Watch. Po nich by měly být na řadě iPhony.

Nová technologie ponese název microLED, která má oproti současným OLED panelům mnoho výhod. Mezi ty nejvýraznější patří menší spotřeba energie, což přímo souvisí s životností baterie. Jako další výhodu můžeme uvést vyšší jas, který zas poslouží pro lepší viditelnost na slunci. Celkově microLED zlepší kvalitu a pohled na nové smartphony od Applu. Předpokládáme, že i díky tomuhle kroku budou telefony od Applu patřit mezi ty nejoblíbenější na trhu.

Jak uvádí web Digitimes, tak Apple novou technologii vyvíjí sám. Nicméně výroba by měla ležet na zádech LG. Americká společnost počítá s tím, že korejský výrobce bude mít dostatečnou kapacitu na to, aby požadavky dokázal splnit. Aktuálně až 70 % displejů dodává Sasmung, ale to by se mělo v budoucnu změnit. O zbylých 30 % se stará BOE s již zmíněným LG.

Zdá se, že Apple ještě není připraven na sériovou výrobu. Ta by měla začít nejdříve příští rok případně až v roce 2025. Dřív se microLED displejů v iPhonech nebo iPadech nedočkáme, ačkoli není jisté, jestli u iPadů vůbec budou. Zajímavá bude reakce ostatních společností v odvětví displejů, jelikož AMOLED už bude spíše zaostávat. I to by se mohlo promítnout do zisků dalších společností.

Špatnou zprávu na nové technologii je to, že zvýší výrobní náklady. To se bohužel promítne i do ceny zařízení s touto technologií. Apple s microLED displeji využije stejnou taktiku jako u procesorů. Tam si rovněž navrhuje své čipsety, které mu následně vyrábí tchajwanské TSMC. Taková taktika není ničím překvapivým. Nejsamostatnější je v tomto směru Samsung, který je schopen vyrábět procesory, displeje ale i čočky fotoaparátů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *