Komplikace na obzoru? Huawei údajně odložil představení vlajkové řady P70

Zdroj: Huawei

Od různých zákazů Spojených států už uběhlo několik let. Od té doby se čínský vývoj smartphonů osamostatnil. Druhá nejlidnatější země světa se rozhodla, že sníží svou závislost na ostatních, z čehož samozřejmě těží i tamní společnosti, včetně Huawei či ZTE.

Očekáváme, že nadcházející vlajková řada P70 bude jedna z nejoblíbenějších v tomto roce, a to minimálně v Číně. Nedávno unikl design modulu fotoaparátu, který vypadá při nejmenším zajímavě. Ten se bohužel na trh dostane nejdříve až v dubnu. Alespoň s tímto tvrzením přišel leaker Digital Chat Station, který úniky o Huawei vypouští pravidelně.

Huawei k odkladu sáhl z toho důvodu, že se jedná o jeho obchodní strategii. Údajně to není způsobeno problémy s dodavatelským řetězcem, které čínská společnost v minulosti měla. Na základě úniků předpokládáme, že celá řada bude mít standardní verzi, verzi Pro a Art. Rovněž je téměř jisté, že všechny modely dorazí s procesorem Kirin 9000S, který byl poprvé představen ve spojitosti s řadou Mate 60. Od té doby tento čip využívá ještě model Nova 12 Ultra.

Verze Pro dostane 6,7palcový 1,5K LTPO displej, který bude zakřivený do všech čtyř stran. Vrcholem celé řady bude jeden z těchto snímačů – Sony IMX989 nebo OmniVision OV50H. V únicích se spekulovalo o obou těchto snímačích, a tak není jisté, který Huawei nasadí. Dále by se měl v modulu nacházet 50MP ultraširokoúhlý objektiv a 50MP periskopický teleobjektiv.

Dostupnost společně s cenou nejsou známé. Předpokládáme, že se na náš trh dostane pouze model Pro podobně jako tomu bylo v minulých letech. Jako referenční bod nám může posloužit cena loňského P60 Art, která začínala na 1340 USD. Pevně věříme tomu, že se k nám nová vlajka od Huawei brzy dostane a zamává s trhem telefonů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *