Pokud chcete levný iPhone, tak vyrazte do Číny. Vzestup společnosti Huawei vede v Číně ke zlevňování všech iPhonů

iPhone
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Telefony Apple iPhone jsou v Číně levnější než kdykoli předtím kvůli rostoucímu konkurenčnímu tlaku společnosti Huawei a dalších čínských rivalů. Některé z hlavních online nákupních kanálů nyní nabízejí nové modely iPhonů s ještě většími slevami.

Z informací vyplývá, že čínští prodejci třetích stran, jako jsou JD.com, TMall a Pinduoduo, sešikovali větší slevy na telefony Apple iPhone, čímž je výrazně zlevnili. Bylo by to poprvé, co americký výrobce technologií nasadil na své produkty vysoké slevy.

Kromě toho došlo k výraznému poklesu cen u řady iPhone 15, která vstoupila na uživatelskou půdu před pěti měsíci. Nakonec jsou všechny čtyři modely řady iPhone 15 k dispozici ve slevovém regálu v některých internetových obchodech třetích stran a cena je o 1300 jüanů (4500 Kč) nižší než obvyklé sazby.

Na druhou stranu je iPhone 15 s 128GB variantou k dispozici za 4588 jüanů (15 tisíc Kč) na nákupních kanálech třetích stran. Pozoruhodné je, že původní cena tohoto telefonu je 5999 jüanů (19800 Kč). Podobně iPhone 15 Pro Max ve verzi s 256 GB nyní stojí pouhých 8899 jüanů (29200 Kč).Zpomalení prodeje telefonů Apple iPhone

Hlavní příčinou zlevnění iPhonů je skutečnost, že se Apple potýká s výrazným zpomalením prodeje v Číně v důsledku náhlého vzestupu společností Huawei a Xiaomi na domácím trhu. Oba čínští technologičtí giganti pokračují v představování dynamických produktů na scéně. Vzhledem k tomu, že si čínští zákazníci potrpí na inovativní technologie, tak je iPhone, který je několik let téměř stejný a nepřináší žádné větší inovace moc neláká.

Tento konkurenční tlak dal Applu v čínské franšíze chytrých telefonů pořádně zabrat. V důsledku toho začala americká firma nabízet svá zařízení s ohromujícími slevami. Minulý měsíc byly iPhony v prodeji se slevou téměř 500 jüanů (1700 Kč). Jak se zdá, tak tato prodejní akce úspěch neměla, a proto se Apple nyní pouští do větších slev.

Stálo by za to sledovat, jak dlouho si Apple bude na čínském trhu s chytrými telefony vydobývat prostor mezi Huawei a dalšími konkurenty.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com, usnews.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *