Apple iPhone 16 by mohl dorazit s novým tlačítkem

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

V nové řadě iPhonů jsme se dočkali nového tlačítka, které Apple nazval jako akční. Prezentoval to jako něco futuristického, nicméně, pravdou je, že něco takového už měl můj bývalý Huawei Y5 II z roku 2016. A nyní různé zdroje naznačují, že řada iPhone 16 by mohla mít další nové tlačítko. To bude údajně umožňovat nahrávání videa jediným kliknutím. A dále s ním půjde přibližovat a zaostřovat.

Informace nedávno unikly z webu The Information a díky nim víme, co vlastně můžeme očekávat od nové řady. Informace naznačují, že půjde o tlačítko určené pro fotografické nadšence. Umožní jim provádět mnoho operací souvisejících s fotografováním. V úniku jsou popsány dvě konkrétní funkce, a to úprava zaostření a zoom (přiblížení). Uživatelé budou moci přibližovat a oddalovat objekty pouhým pohybem tlačítka. To může být pro mnoho uživatelů, než když musí různě během natáčení klepat na obrazovku. To bezpochyby pozitivně ocení drtivá většina uživatelů.

Některé zdroje zas uvádí, že tlačítko reaguje i na tlak. Trochu větší tlak na něj spustí závěrku pro focení, zatímco jemnější dotyk upraví zaostření. Tlačítko údajně bude cítit, jak se pohybuje dovnitř a ven. To různé úkony ulehčí a eliminuje potřebu natahovat prsty a dávat si telefon do specifické polohy v dlani. To jsou problémy, které zná asi každý uživatel smartphonu s větším displejem.

Apple dá pravděpodobně novou funkci na verze Pro

Apple je známý tím, že nové funkce dává první rok vždy jen na model Pro a Pro Max. Je pravděpodobné, že nejinak tomu bude i v případě tlačítka pro fotografování. I když nadějí pro uživatele může být to, že ho americký gigant údajně testoval i na základním modelu iPhone 16. Bohužel žádné informace ještě nemáme oficiálně potvrzeny, ale s tím, jak se bude uvedení nové řady blížit, tak utečou další podrobnosti ještě před oficiálním uvedením.

Uvidíme, jak na tohle zareaguje konkurence. Akční tlačítko nevypadá nějak atraktivně nebo zajímavě, ale musím uznat, že tlačítko pro fotografování zní při nejmenším nadějně. A pokud ho Apple ještě skvěle vyladí, tak to bude příjemná uživatelská pomůcka.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, theverge.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *