Společnost Apple u nadcházejících modelů iPhone 16 provede zásadní změnu. Tímto krokem se vrátí o několik let zpět

iPhone 16
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Nová zpráva odhalila zajímavý detail týkající se řady iPhonů pro rok 2025. Apple zřejmě plánuje uvést na trh řadu iPhone 16 s čipovou sadou A18. Zpráva pochází z uniklých kódů iOS 18, takže zde jsou všechny podrobnosti.

Řada iPhone 16 přijde s SoC A18

Pozoruhodné je, že tato zpráva je v souladu s jednou z našich dřívějších zpráv z října a vycházela z úniku od známého analytika Jeffa Pu. Nyní přicházejí nejnovější informace z uniklých kódů iOS 18, kterých si jako první všiml server Mac Rumors. Zpráva citovala zdroje, které si všimly podrobností o zdrojových kódech iOS 18, které podrobně popisují čtyři nevydané iPhony. Ty jsou uvedeny jako D47, D48, D93 a D94, které pravděpodobně odkazují na iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro, respektive 16 Pro Max.

Zdá se, že cupertinský gigant bude používat stejný čip pro celou modelovou řadu. Tuto situaci jsme mohly zažívat několik let zpět, kdy to bylo zcela běžné. Tento nový krok je v rozporu s jeho nedávným uváděním na trh, kdy základní modely a modely Plus byly vybaveny vylepšenými procesory poslední generace, zatímco řada Pro přichází s nejnovější generací SoC. Ačkoli úniky zdrojového kódu iOS oficiálně neodhalily název zmíněného procesoru, je uveden jako systém t8140 pro všechny čtyři modely iPhone 16.

Podle posledních úniků zatím víme, že iPhony 16. generace budou vybaveny vylepšeným mikrofonem s integrovanými funkcemi umělé inteligence. Všechny čtyři modely iPhone 16 mohou být také vybaveny tlačítkem Action Button, zatímco modely Pro údajně nabídnou fotoaparát Tetraprism s pětinásobným zoomem. Očekává se, že příští generace iPhonů bude obsahovat také grafenové chlazení pro lepší tepelné vlastnosti. To jsou všechny informace, které v tuto chvíli máme, takže zůstaňte u dalších aktualizací.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gadgets360.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *