iPhone 17 Pro Max může přijít s 48Mpx teleobjektivem. Nové důkazy se objevují na internetu

iPhone 17
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Víme, že na zprávy o iPhonu 17 je ještě velmi brzy, ale to nebrání tomu, aby se o něm začaly šířit první drby. Nejnovější zpráva nyní naznačuje možný 48Mpx fotoaparát s teleobjektivem u modelu iPhone 17 Pro.

Tato zajímavost pochází od analytika Jeffa Pu, který je známý svými postřehy o dodavatelském řetězci společnosti Apple. Tyto informace nabídl ve výzkumné zprávě zaměřené na společnost Largan Precision, klíčového dodavatele společnosti Apple.

Tvrdí, že upgrade by mohl být spojen s náhlavní soupravou Apple Vision Pro, což naznačuje optimalizovaný výkon pro zážitky ve virtuální realitě. O podrobnostech objektivu a jeho spojení s Vision Pro však Pu mlčel.Pro srovnání, současné modely iPhone 15 Pro obsahují 48MP hlavní, 12MP ultraširokoúhlý a 12MP teleobjektiv. Od aktualizace iOS 17.2 získala tato zařízení možnost nahrávat prostorové video s 3D hloubkou pro přehrávání na zařízení Vision Pro. Při držení na boku spolupracují hlavní a ultraširokoúhlý objektiv, aby zachytily ještě větší hloubku prostorových videí.

Nejnovější zvěst navazuje na předchozí zprávu o 48MP ultraširokoúhlém objektivu v modelech iPhone 16 Pro. Pokud se to potvrdí, iPhone 17 Pro Max by byl prvním iPhonem, který se může pochlubit zadním kamerovým systémem složeným výhradně ze 48MP objektivů.

A samozřejmě čím vyšší počet megapixelů, tím lépe. Umožní zachytit více detailů na fotografiích, které budou ideální pro ořezávání, zvětšování a dokonce i tisk velkoformátových snímků.

Vzhledem k tomu, že do uvedení iPhonu 17 Pro na trh zbývají ještě téměř dva roky (září 2025), mohou se však plány společnosti Apple v průběhu vývoje změnit. Do té doby se musíme soustředit pouze na budoucí úniky informací.

Z dalších zpráv se na internetu objevily rané rendery iPhonu 16, které naznačují některé významné změny designu. Tyto rendery, které vycházejí z předprodukčních zařízení iPhonu 16, naznačují, že by si telefon mohl zachovat vertikálně poskládané uspořádání fotoaparátů, jaké bylo k vidění u iPhonu 12.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: macrumors.com, mactrast.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *