Apple mění výrobní strategii, jeho prodeje iPhonu 14 strmě klesají

iPhone 14
Zdroj fotografie: Apple

Podle posledních zpráv agentury Bloomberg je poptávka po telefonu Apple iPhone řady 14 nižší, než se původně očekávalo. Prudký nárůst, který Apple očekával, se nekonal. Společnost tedy upouští od plánů na zvýšení výroby ke konci roku 2022.

Podle této zprávy Apple svým dodavatelům vzkazuje, aby stáhli plány na zvýšení produkce. Údajně plánovali zvýšit výrobu iPhonů řady 14 o 6 milionů kusů ve druhé polovině roku 2022. Nyní však Apple dodavatelům říká, aby v tomto období vyrobili 90 milionů kusů, což je přibližně stejná úroveň jako v předchozím roce. To je také v souladu s původní prognózou společnosti Apple pro letošní léto. Některé zdroje navíc uvádějí, že poptávka po modelu iPhonu 14 Pro je silnější. Zatím má problém s prodeji pouze základní model.

Připomeňme, že iPhone 14, Pro a Pro Max jsou k dispozici od 16. září. Model Plus se na pultech objeví 7. října. Stojí za zmínku, že renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, uvádí, že Apple požádal Foxconn, aby předělal výrobní linku iPhonu 14 na model Pro. Uvádí, že po této změně tvořily dodávky řady Pro ve 2. pololetí roku 22 přibližně 60 až 65 % celkových dodávek. Mezitím se model Pro Max podílí na celkových dodávkách přibližně 30 až 35 %.


Nenechte si ujít:


Model iPhone 14 se potýká s nižší „poptávkou po uvedení na trh“

Podle investiční banky Jefferies čínští zákazníci po uvedení na trh iPhone 14 nekupují. Nebo přinejmenším poptávka není vyšší, než byla u řady iPhone 13 v loňském roce. Největší světový trh s chytrými telefony zřejmě zažívá „rok poklesu“. Někteří analytici uvádějí, že nejnovější řady chytrých telefonů Apple se za první tři dny prodalo 987 000 kusů. Prodeje řady iPhone 14 jsou o 11 % nižší než prodeje podobných produktů řady iPhone 13.

Ve světě iPhonů zjevně není všechno dokonalé. Samozřejmě existuje více faktorů, které mohou naznačovat pokles poptávky. Svět je nyní v jiné situaci. Globální inflace snižuje kupní sílu spotřebitelů. Nižší poptávkou by navíc měly trpět hlavně modely iPhone 14 a Plus. Přece jen se jedná o méně zajímavé produkty a cenový rozdíl nemusí být dostatečný k tomu, aby se uživatelé rozhodli pro tyto „recyklované“ modely iPhone 13.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: IThome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *