Sankce nesankce, iPhone 14 se v Rusku prodává jako housky na krámě

iPhone 14
Zdroj fotografie: Apple

Vláda USA jde v současné době ostře proti Rusku kvůli jeho současnému vojenskému konfliktu s Ukrajinou. Americká vláda a její spojenci dělají vše pro podporu Ukrajiny, ale tyto kroky konflikt nezastavily. Většina amerických společností se však od té doby z ruského trhu stáhla, včetně společnosti Apple.

Za normálních okolností by se dalo očekávat, že Rusové nebudou mít možnost si nový iPhone koupit. Přesto se zdá, že řada iPhone 14 se na ruský trh přece jen dostala. Ve skutečnosti je prodej nových iPhonů v Rusku vyšší než dříve. Zdá se tedy, že nové iPhony seženete i v Rusku, a navíc je jich dostatek.

Prodej iPhonu 14 v Rusku prudce stoupá

Výhrou společnosti Apple je fakt, že ruští uživatelé jsou do nových iPhonů stále velmi zamilovaní, alespoň podle aktuálního předprodeje. Podle zpráv ruských médií již byl na místním trhu zahájen předprodej iPhonu 14. Ze srovnání údajů ve stejném období vyplývá, že předprodej iPhonu 14 vzrostl o 150 %, což je poměrně skvělý výsledek.

Zpráva zmiňuje, že ačkoli nové telefony Apple nejsou vůbec levné, během prvního týdne předprodeje řady iPhone 14 se počet plánovaných nákupů v Rusku zvýšil 2,5krát ve srovnání s předchozím rokem. To je vzhledem k současným zákazům vůči Rusku skutečně překvapivé.


Nenechte si ujít:


Největší ruský mobilní operátor, společnost MTS, uvedl, že více než 70 % předobjednávek připadá na verze iPhone 14 Pro a Pro Max. Společnost MTS rovněž prozradila, že nejméně oblíbeným modelem je verze iPhone 14 128 GB. Celkově je řada iPhone 14 v Rusku velmi populární. Podle dřívějších ruských prohlášení budou nové iPhony do země kvůli omezením dodávány prostřednictvím mechanismu paralelního dovozu. Rusové tak budou mít možnost zakoupit nové přístroje, které budou odpovídat potřebám uživatelů.

Jak je vidět, tak tyto sankce jsou skutečně k ničemu. Je zřejmé, že to společnosti Apple nijak nevadí. Před světem udělala společnost maximum pro podporu Ukrajiny, ale i nadále budou v Ruské federaci jejich smartphony dostupné.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *