Apple opět dožene konkurenci? MacBooky by mohly mít v roce 2025 zajímavou vychytávku

Apple
Autor: Tran Mau Tri Tam / Zdroj: Pixabay

Většina úniků a zvěstí, o kterých se dozvídáme, nemá na technologické nadšence ani spotřebitele skutečný dopad. Nejnovější zpráva o počítačích Apple MacBook však mezi ně nepatří. A pokud vás to zajímá, zpráva se týká toho, že Apple zřejmě pracuje na počítačích Mac s dotykovým displejem.

U běžných notebooků se setkává s dotykovou obrazovkou celkem běžně. Zpráva však není zajímavá jen proto, že se týká MacBooků. Ve zprávě je toho více, co dělá celou věc o něco zajímavější, než se zdá.

Dotykové obrazovky na počítačích Apple MacBook byly zkoumány již dříve

Věc se má tak, že před deseti lety se spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs slavně svěřil, že společnost zkoumala myšlenku mít dotykové obrazovky na počítačových produktech Apple. A podělil se o to, že reálné zkušenosti nebyly skvělé. Jobs dokonce prohlásil, že myšlenka dotykových displejů na počítačích Apple MacBook byla „ergonomicky příšerná“.

Od té doby se samozřejmě doba změnila. V oblasti počítačových obrazovek došlo k mnoha pokrokům. Hardware je sice jedním z faktorů rovnice, ale MacBooky Apple se díky systému macOS hodně vyvinuly. Notebooky zvládají dotykové interakce lépe než kdykoli předtím.

Pokud vás zajímá, proč Apple plánuje náhlou změnu, důvod je zatím neznámý. Může to však být kvůli tlaku konkurence. Většina výrobců počítačů se systémem Windows v současné době nabízí ve svých řadách dotykové obrazovky. To pravděpodobně přimělo Apple k tomuto rozhodnutí.

Nicméně podle zprávy agentury Bloomberg bychom se mohli MacBooků Apple s dotykovým displejem dočkat již v roce 2025. Prvním produktem s touto funkcí by mohl být nový MacBook Pro.

V takovém případě by Apple mohl nabídnout celou řadu možností zobrazení pro modely s dotykovou obrazovkou. To zahrnuje 14, 16 a 15palcové modely. A pokud se společnosti Apple podaří tento produkt úspěšně realizovat a dojde k jeho uvedení do praxe, mohl by se pravděpodobně stát velkým počinem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xda-developers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *