Apple přinese novou službu, která si může podmanit svět

AppleGPT
Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Je až neuvěřitelné, kolik poprasku způsobili chatboti ve světě za tak krátkou dobu. Vše začal ChatGPT od OpenAI a pak už ho ostatní jen následovali. Apple byl překvapivě mimo hru, ale to se nyní začíná měnit. Globální technologická společnost totiž představí vlastního chatbota, který se interně jmenuje AppleGPT s tím, že jméno projektu je Ajax.

Tohle jméno má na základě velkého jazykového modelu vytvořeného v rámci JAX společností Google. Na celém projektu pracuje několik týmů, které se zabývají soukromím a vypadá to, že americká společnost má plány na to, aby celý model spustila.

Bohužel žádné konkrétní informace nevíme, a tak můžeme jen spekulovat o tom, jak to s novým chatbotem vlastně bude. Neexistují žádné scénáře, které by nám prozradily datum spuštění platformy apod. Nejmenovaný zdroj přišel se zprávou, že Apple svůj chatbot představí příští rok. V budoucnu můžeme očekávat více informací, které vnesou světlo do této záležitosti.

Zájem Applu o AI není ničím překvapivým. Tim Cook, generální ředitel společnosti, již dříve uvedl, že generativní umělá inteligence je něco, na co by se měl člověk podívat zblízka. V čele projektu Ajax stojí John Giannandrea a Craig Federighi, což není žádná náhoda, jelikož John má i velký podíl na funkčností Siri. Konkrétně na ni dohlíží v rámci strojového učení, které mlže vést potencionálně k vylepšení digitálního asistenta.

Na umělé inteligence se už veze plno společností, jako je Google nebo Microsoft. Ten do svého prohlížeče Bing integroval právě ChatGPT a dokonce i Samsung s ním vyjednával ohledně toho, že by přešel od Googlu k němu, ale nakonec se tak nestalo. Je bezesporu obdivuhodné, co nové technologie dokáží, ale jak varoval Elon Musk, měli bychom být opatrní. Postup umělé inteligence za tak krátkou dobu je až fanfárový, a vyvstává otázka, kde bude za další dva roky. Jak se na celou situaci díváte vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, bloomberg.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *