Samsung prozatím nenahradí Google vyhledávácím chatbotem Bing od Microsoftu

Google
Google je v ohrožení / Zdroj fotografie: Microsoft

Minulý měsíc se objevila zpráva o tom, že Samsung by mohl nahradit Google jako výchozí vyhledávač na jeho zařízeních za Microsoft Bing. To by bylo pro Google špatné, jelikož je už dlouhodobě dominantní na trhu se smartphony, ačkoli si v tuto chvíli vede hůře než Bing. Ten má totiž v sobě zabudovaného chatbota ChatGPT, který stihl během pár měsíců nabrat na popularitě raketovou rychlostí.

Poslední informace začínají naznačovat, že prozatím Samsung své plány pozastavil a Googlu tak poskytnul dočasnou úlevu. Nicméně rozhodnutí Samsungu nic nemění na tom, že se musí obě společnosti připravit a utkat se.

Celosvětová dominance Googlu jako nejpoužívanějšího vyhledávače vyvolává obavy z jeho monopolní síly. Jeho smlouva se Samsungem generuje roční příjem přibližně 3 miliardy dolarů. Kdyby společnost ztratila nejprve Samsung a pak teoreticky Apple, tak by mohla přijít o zisk až 20 miliard dolarů ročně. Obě společnosti jsou pro Google nesmírně důležité a rozhodnutí přejít na Bing by pro všechny zúčastněné mělo dalekosáhlé důsledky.

Microsoft Bing má výhodu před Googlem především díky integraci ChatGPT, což je chatbot s umělou inteligencí vyvinutý společností OpenAI. Díky pokročilým schopnostem je ChatGPT chytřejší a konkurenceschopnější na trhu s vyhledávači. Google si tuto hrozbu uvědomil až pozdě, a tak začal pracovat rychleji na své umělé inteligenci Bard, která ani zdaleka nemá takové uznání jako umělá inteligence od OpenAI.

Integrace umělé inteligence do vyhledávačů představuje novou éru konkurence, ve které se zapotí všichni velcí vývojáři. Google dosahuje ne moc příjemných výsledků, který se nyní spíše musí bránit, i když v minulosti to byl právě on, který útočil. Budoucnost prozatím vypadá zajímavě s tím, že pokud se opravdu nějaký technologický gigant rozhodne pro Bing, tak je dost možné, že jej budou následovat ostatní.

Jak se na budoucnost prohlížečů díváte vy? Myslíte, že tam Bing jednou prorazí? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 6

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *