Apple se inspiruje u Huawei, díky čemuž dostane nová řada iPhone 15 zcela novou funkci

Apple
Jeden z telefonů od Applu / Autor fotografie: Steve Buissinne / Zdroj fotografie: Pixabay

Je to už šest měsíců, co si můžeme pořídit některý z řady iPhonů 14. To vám sice může znít jako krátká doba, ale na trhu se smartphony už je to docela dost. My se tak začínáme dozvídat první informace o řadě iPhone 15, která dostane zcela novou funkci. Ta se týká fotoaparátu, protože model iPhone 15 Pro Max dostane 5-6x optický zoom. Tuto překvapivou součástku ještě Apple nikdy v žádném svém telefonu nepoužil.

Je pravdou, že se iPhony docela často dostávají do popředí díky svým fotoaparátům, ale pořádný optický zoom mu ještě chyběl. V mnoha dalších směrech zaostává americká společnost v porovnání se svými konkurenty, ale s novým zoomem jí to aspoň poměrně hodně přiblíží ostatním. Například takový Samsung nabízí až 100x digitální zoom, zatímco Apple má u řady iPhone 14 pouze 3x optický zoom, takže vylepšení na pěti až šesti násobek americkému gigantovi určitě pomůže.

Není žádným překvapením, že Apple bude u nového modelu používat dokonce periskopickou čočku pro fotografie s přiblížením. V minulosti už nás o tom informoval specialista na Apple – Ming-Chi Kuo, který nás docela pravidelně informuje o dění ohledně Applu. Právě díky nové čočce budou nové modely dosahovat 5-6x zoomu. Zároveň fotky neztratí přiblížením na kvalitě, což je něco, co každý nadšenec do telefonů ocení. Obzvláště v dnešní době, kdy vás mobilní společnosti nabádají k tomu, že fotoaparát už není potřeba.

Prvních telefonů s periskopickou čočkou jsme se dočkali již v roce 2019, takže Apple má pouze čtyřleté zpoždění. Asi největším průkopníkem v oblasti zoomu je Huawei, který byl jedním z prvních výrobců, jež periskopickou čočku použil a to konkrétně v modelu Huawei P30 Pro, což v tehdejší době způsobilo velký poprask. Poté jej následovalo mnoho dalších výrobců, nicméně, dodnes platí, že má Huawei nejlepší telefony se zoomem, i když mu Samsung zdatně konkuruje.

Těšíte se na nový iPhone s periskopickým zoomem nebo upřednostňujete jiné společnosti?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *