Apple si s tím kopírováním nedá pokoj. Jeho nový skládací smartphone má být kopií úspěšného modelu od Huawei

Apple
Zdroj: Huawei / Huawei Mate Xs 2

Většina skládacích telefonů na současném trhu má konstrukci skládací dovnitř, jako například Samsung Galaxy Z Fold 5. Podle analytika společnosti Apple Jeffa Pu však může Apple u svého prvního skládacího iPhonu zvolit jiný přístup.

Chystaný „iPhone Fold“ (pokud se ho Apple tak rozhodne pojmenovat) bude údajně vybaven 7,9palcovým OLED displejem, který se skládá směrem ven, stejně jako u modelu Huawei Mate Xs 2.

Společnost Huawei byla jednou z prvních společností, která uvedla na trh skládací telefon s inovativním obepínajícím displejem. Od té doby však společnost změnila design své současné generace skládacích telefonů na styl knihy se dvěma displeji, jedním na vnějšku a druhým na vnitřní straně.Důvodem této změny jsou pravděpodobně obavy o odolnost obrazovky, protože vnější displej nebude ve složeném stavu chráněn. To znamená, že uživatelé budou muset s takovými zařízeními zacházet se zvýšenou opatrností. Přesto má konstrukce skládaná směrem ven své výhody. Vzhledem k tomu, že tato konstrukce vyžaduje pouze jeden velký panel, který může sloužit jak ve složeném, tak v rozloženém stavu, je díky ní zařízení tenčí a lehčí, protože není třeba osazovat druhý displej.

Konstrukce sklápěcí směrem ven dodává telefonu elegantní vzhled a umožňuje používat hlavní fotoaparát i pro pořizování selfie bez ohledu na to, zda je zařízení složené, nebo ne. Analytik Pu naznačuje, že „iPhone Fold“ by měl být uveden na trh v roce 2026, tedy přibližně ve stejné době jako iPhone 18. Kromě skládacího iPhonu se hovoří o tom, že se pracuje na MacBooku se skládacím displejem. Zařízení bude mít údajně 20,3palcový displej a podle zvěstí se má začít sériově vyrábět do konce roku 2025. Jiné zprávy však naznačují, že bude uveden na trh až v roce 2027.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techradar.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *