Ostatní mají smůlu. Apple nasadí umělou inteligenci jen do modelů 15 Pro a výš

Apple
Zdroj: Apple

Dnes už většina mobilních gigantů pracuje na funkcích umělé inteligence a jak se zdá, tak Apple není výjimkou. Americká společnost údajně pracuje na umělé inteligenci pro řadu iPhone 16 a vyšší, u kterých víme, že obdrží aktualizaci na iOS 18. Bohužel se umělá inteligence nebude týkat všech modelů – ze starších modelů by ji měly obdržet pouze modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Podle Marka Grumana poběží základní funkce AI přímo na zařízení s iOS 18, zatímco ty pokročilejší budou vyžadovat větší kapacitu, a tak poběží na serverech společnosti Apple. Na základě předchozích informací víme, že Apple vyvíjí také čipy, které použije na svých serverech pro provozování umělé inteligence. Zprávy také zmínily, že společnost k tomuto účelu použije zřejmě své čipy M.

Nenabízení funkcí AI založené na cloudu může mít více příčin, ale pravděpodobně je to z důvodu omezené infrastruktury. Samsung a Google se zachovaly stejně a mnoho špičkových funkcí AI si ponechaly pouze pro novější modely. Nadcházející verze iOS bude údajně umět sumarizovat oznámení, odstraňování objektů z obrázků či bude mít aplikaci pro převod řeči na text. Vývoj se také podepíše na Siri, která bude umět otevřít konkrétní dokument, smazat e-mail nebo shrnout článek.

Apple nasadí AI alespoň částečně do všech modelů

Většina textových funkcí bude pravděpodobně brána jako základní funkce, které budou fungovat na zařízeních s iOS 18. Takže by tyto funkce mohly získat všechny iPhony od řady 11 a vyšší. Dále je dostanou modely iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone SE 2. generace a iPhone SE 3. generace.

Mark Gruman dále podotkl, že mohou existovat funkce, které právě zvládnou jen modely iPhone 15 Pro a novější, ale ne ty starší s procesorem A16 Bionic. Nových funkcí se rovněž dočkají systémy iPadOS 18 a macOS 18, ale ne v takové míře jako iOS 18. Podle Grumana bude minimálním požadavkem u těchto dvou systému čip M1 nebo novější verze.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, macrumors.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *