Apple slibuje, že tento týden vyřeší problémy s přehříváním nových telefonů

Apple
Autor: TheDigitalArtist / Zdroj: TheDigitalArtist

Apple nedávno představil svou novou řadu iPhone 15, která nabízí hned několik vylepšení v porovnání s minulým rokem. Tím největším vylepšením je nový konektor USB-C, který dosud Apple u svých telefonů nepoužíval.

Pro mnohé je zajímavým vylepšením také nový procesor Apple A17 Pro, jež má opravdu vysoký výkon. To potvrdili první uživatelé již minulý týden, když začali na sociálních sítích hlásit, že se jejich iPhony 15 Pro a 15 Pro Max přehřívají. Avšak nakonec se ukázalo, že problém není naštěstí v samotných procesorech, ale systému iOS 17.

Apple dále uvedl, že částečně za přehřívání mohou také aplikace třetích stran. Mezi takové aplikace patří Asphalt 9, Instagram či Uber. Všechny přetěžují systém, který to pak nezvládá a telefon se kvůli tomu přehřívá. Instagram na tom zapracoval a už 27. září vydal aktualizaci, která vše napravila. Je sympatické, že americká společnost zaujala proaktivní postoj a nenechala své uživatele v nevědomosti. Navíc je také v přímém kontaktu s vývojáři různých aplikací, aby se situace, co nejrychleji vyřešila.

Pokud jste jeden z těch méně šťastných, kteří bojují s přehříváním, tak úleva je už na obzoru. Apple se zavázal k tomu, že příští týden vydá aktualizaci opravy chyb iOS 17. Nejdůležitější je asi fakt, že aktualizace neohrozí výkon nových špičkových zařízeních.

Apple se zachoval dobře

Dr. Emily Chen, specialistka na mobilní telefony, uvedla: „Přehřívání smartphonů není neobvyklé, zvláště u novějších modelů, které obsahují výkonnější hardware. V tomto případě je transparentnost Applu ohledně chyby v iOS 17 vítaným krokem. Je uklidňující vědět, že společnost aktivně pracuje na řešení. Vyvolává však otázky ohledně důkladnosti jejich testovacích postupů před vydáním operačního systému.

Uživatelé se spoléhají na svůj telefon v rámci různých věcí a nadměrné teplo může být nejen nepříjemné, ale také potenciálně škodlivé pro hardware z dlouhodobého hlediska.“ Z vyjádření tedy vyplývá, že kdyby se nové iPhony přehřívaly dlouho, tak by je to klidně mohlo poškodit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, androidauthority.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *