Skládací iPhone může nabídnout bezpečnostní prvek, který nemá nikdo na světě

Skládací iPhone
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Není žádným tajemstvím, že Apple pracuje na skládacím iPhonu. I když zatím nemáme oficiální datum vydání, víme, že Apple na tomto ohebném smartphonu dělá několik let. Na druhou stranu nutno říci, že Apple jde s novou technologií ven až ve chvíli, kdy je s ní naprosto spokojen. To je jeden z důvodů, proč jsme se zatím skládacího iPadu ani iPhonu nedočkali.

Mezi všemi věcmi, které Apple zkoumal ohledně svého chystaného skládacího iPhonu, tak nedávno unikla na veřejnost jedna věc. Technologie, na které cupertinský gigant pracuje, údajně dokáže rozpoznat, kdy je zařízení upuštěno. A jakmile to podle snímačů zjistí, okamžitě se zařízení složí, čímž minimalizuje poškození.


Nenechte si ujít:


Technologie samočinného zasouvání displeje pro skládací iPhone

Nově odhalená patentová přihláška nese název „Self-Retracting Display Device And Techniques For Protecting Screen Using Drop Detection“. Jak název napovídá, jejím cílem je snížit náchylnost k poškození u chystaného skládacího iPhonu. Jak ale chce Apple, aby tato technologie fungovala?

V patentu společnosti Apple jsou uvedeny různé způsoby. Jeden z návrhů například uvádí, že skládací iPhone lze složit na pant. Jiný navrhuje, že displej iPhonu lze oddělit nebo složit tak, aby poškození nárazem bylo minimální. Apple může dokonce oba způsoby spojit a nechat mechanismus rozhodnout, který je lepší.

Apple plánuje integrovat snímač, aby tato technologie fungovala i ve skládacím iPadu. Ten rozpozná, kdy je zařízení ve stavu volného pádu.

V návrhu se uvádí, že tato technologie by se skvěle hodila pro skládací iPhony i iPady. Apple uvádí, že by technologie mohla zavřít displej těsně, před dopadem na zem, což jistě ochrání křehký displej před přímým nárazem do země. Společnost Apple však údajně zatím neví, zda tento patent použije.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: appleinsider.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *