Aktualizace iOS 17 přináší některým starým iPhonům problémy s výdrží baterie

iOS 17
Autor: Touka_hogimoto / Zdroj: Pixabay

Společnost Apple vydala oficiální verzi svého nejnovějšího operačního systému iOS 17. Tato aktualizace přináší řadu nových funkcí a vylepšení. Ne všechny modely iPhonů jsou však s nejnovějším iOS kompatibilní. Z 19 dříve vydaných modelů lze na nový systém aktualizovat pouze několik vybraných.

Tento seznam zahrnuje populární modely, jako jsou iPhone 14, iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11, iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone SE 3 a iPhone SE 2. Starší modely, jako je iPhone X a dřívější iterace, bohužel podporu iOS 17 nedostanou.

Vybíjení baterie po aktualizaci iOS 17 na některých starých iPhonech

Přestože iOS 17 přináší zajímavá vylepšení, někteří uživatelé se po aktualizaci setkali s nečekaným problémem. Mnoho uživatelů iPhonu hlásilo, že po instalaci iOS 17 došlo k výraznému poklesu výdrže baterie. Za účelem dalšího zkoumání této záležitosti provedl iAppleBytes komplexní test spotřeby energie na starších iPhonech, které byly aktualizovány na poslední verzi iOS.

Testu se zúčastnilo pět různých modelů iPhonů: iPhone SE 2, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 13. Pomocí funkce Geekbench pro testování baterie dospěl iAppleBytes k neradostnému závěru. Zjistili, že „výdrž baterie všech těchto starších modelů se po aktualizaci skutečně snížila“. Zejména u iPhonu 13 a iPhonu XR došlo k výraznému poklesu. Přičemž iPhone XR vykazuje nejhorší výkon baterie od uvedení iOS 14.Pro ilustraci vývoje výdrže baterie napříč různými verzemi systému iOS poskytl iAppleBytes komplexní graf. Tento graf zobrazoval skutečnou výdrž baterie výše uvedených modelů od systému iOS 15 do iOS 17. Na základě těchto údajů a hlášených problémů s baterií doporučujeme uživatelům, kteří ještě neaktualizovali na poslední verzi iOS, aby zůstali na systému iOS 16.7. Tím se vyhnou případným komplikacím s výdrží baterie spojeným s nejnovější verzí.

Společnost Apple si je tohoto problému pravděpodobně vědoma a může jej řešit v budoucích aktualizacích, aby zajistila optimální uživatelský zážitek u všech modelů iPhonů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, ixbt.com

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *