Společnost Apple odhalila žhavé novinky, které jsou u Androidu zcela běžné. Nové iOS 17 budí posměch

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Mobilní operační systém iOS 17 společnosti Apple bude vydán v druhé polovině tohoto roku a bude kompatibilní s iPhony vydanými od roku 2018. Během akce WWDC 2023 společnost Apple představila nové funkce a aktualizace, které iOS 17 přinese. Stabilní verze iOS 17 bude uvedena na trh v září. Bude se shodovat s vydáním očekávaného iPhonu 15.

S kolegou jsme pečlivě prozkoumali oznámení vylepšeného systému iOS 17 od společnosti Apple a porovnali je s funkcemi, které jsou již přítomny v operačním systému Google. Naším cílem je poskytnout vám ucelený seznam funkcí iOS 17, které mají své protějšky v systému Android.

5 funkcí v iOS 17, které uživatelé Androidu už nějakou dobu využívají

Jednou z pozoruhodných novinek v iOS 17 je nový režim nazvaný „Pohotovostní režim“. Tento režim se aktivuje, když iPhone v noci postavíte na bezdrátovou nabíječku. Tím se váš iPhone může proměnit v zařízení podobné Amazon Echo. Můžete si ho přizpůsobit různými typy ciferníků, digitálními nebo analogovými, a používat ho jako budík. Kromě toho můžete používat kompatibilní widgety iOS, například počasí nebo ovládání chytré domácnosti.

Apple
Zdroj: Apple

Tato konkrétní funkce je již delší dobu k dispozici v zařízeních Google Pixel. Pokud zařízení Pixel postavíte vzpřímeně na jeho bezdrátovou nabíjecí základnu druhé generace, zobrazí se na něm mimo jiné obrazovka s rámečkem Fotky Google, přehrávačem médií, ovládacími prvky automatizace domácnosti a zkratkou k aplikaci Asistent Google.

Překvapivým krokem je, že systém iOS 17 zavádí možnost stahovat mapy pro offline použití v aplikaci Apple Maps. Může to být šok, ale tato funkce je v Mapách Google přítomna již dlouho, konkrétně od roku 2012. Ve stejném roce Apple Maps debutovaly na iPhonu.

Další vylepšení v iOS 17 se týká hovorů a je jím „Live Voicemail“. Díky této funkci můžete během hovoru v reálném čase zobrazit přepis hlasové zprávy a rozhodnout se, zda hovor přijmout, nebo ne. Tyto přepisy se zpracovávají přímo v zařízení, aby bylo zajištěno soukromí uživatele. Hovory, které operátoři identifikují jako spam, jsou automaticky odmítnuty a nezobrazí se v sekci Live Voicemail.

Apple
Zdroj: Apple

Tato novinka odráží funkci v zařízeních Google Pixel, která je k dispozici od roku 2019. Asistent Google přijme hovor vaším jménem, vyžádá si totožnost volajícího a předloží vám přepis jeho odpovědi. Na základě těchto informací se můžete rozhodnout, zda hovor přijmete, nebo ne.


Nenechte si ujít:


Od iOS 17 budou moci uživatelé Facetime zanechávat zvukové nebo video zprávy, když příjemce nebude k dispozici. Tato funkce byla již od roku 2018 přítomna v aplikaci Google Duo, která je dnes již nefunkční aplikací pro videohovory. Pokud někdo neodpověděl na videohovor v aplikaci Google Duo, měli jste možnost zanechat 30sekundovou videozprávu s vysvětlením účelu hovoru.

Společnost Apple navíc v systému iOS 17 vylepšila svou osobní asistentku Siri. Nyní můžete Siri aktivovat pouhým vyslovením „Siri“ namísto „Hey Siri“. Po aktivaci můžete Siri zadávat postupné příkazy, aniž byste ji museli znovu probouzet. Tyto funkce jsou v asistentovi Google k dispozici již přibližně od roku 2019. Společnost Google je ve skutečnosti posunula ještě o krok dál a umožňuje uživatelům vytvářet vlastní rychlé fráze pro často používané příkazy. Například nastavení časovače nebo vypnutí budíku. Díky tomu není nutné pokaždé říkat „OK Google“.

Závěrem lze říci, že iOS 17 přináší do mobilního operačního systému společnosti Apple několik nových funkcí a vylepšení. Ačkoli se některé z těchto funkcí mohou uživatelům iOS zdát inovativní, v ekosystému Android společnosti Google jsou již přítomny delší dobu, respektive několik leto. Neustálá konkurence mezi společnostmi Apple a Google nutí obě společnosti vylepšovat své operační systémy a nabízet uživatelům bezproblémovější a funkčně bohatší prostředí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: lavanguardia.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *