Apple v Evropě nabídne funkci, která naštve každého poctivého jablíčkaře

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Společnost Epic Games prohrála soudní spor se společností Apple. Právní spor začal, když společnost Epic Games nainstalovala do hry Fortnite svůj vlastní platební systém. Ten byl v rozporu se zásadami společnosti Apple. V důsledku toho byl Fortnite v App Store zakázán a společnost Epic od té doby bojuje za otevřenou platformu iOS.

Apple zakáže stahování aplikací mimo App Store v USA

Přestože americký soud rozhodl, že vývojáři iOS mohou ve svých aplikacích inzerovat i jiné platební metody, otevřená platforma pro iOS stále není zaručena. Tato regulace již existuje v jiných zemích, ale není jisté, zda k ní dojde i v USA.

V Evropě však bude Apple povinen platformu otevřít. Uživatelů v Evropě se to nedotkne, protože EU plánuje příslušná opatření pro otevřené platformy. Společnost Apple možná poprvé povolí alternativy pro App Store v roce 2023 v systému iOS 17, ale je nepravděpodobné, že by tuto změnu uvedla na trh, protože App Store je významným zdrojem příjmů.

V USA kritici tvrdí, že alternativní platební metody poškozují uživatele Applu, ale Apple si zatím může v klidu sednout. V konečném důsledku jsou tyto argumenty jen fasádou na obranu výnosného zdroje příjmů. Argumenty společnosti Apple nemají smysl, pokud nabízí bezpečnou a otevřenou platformu, jako je macOS.

Celkově právní bitva mezi Epic Games a Applem poukazuje na probíhající debatu kolem otevřenosti aplikačních platforem. I když se teprve uvidí, zda se otevřená platforma iOS stane v USA realitou. Evropa podniká kroky, aby svým uživatelům zajistila přístup k více možnostem. Je zřejmé, že budoucnost aplikačních platforem bude i v příštích letech předmětem žhavých debat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: mobiflip.de

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *